Manuel Neuer

i

Autor: Andreas Schaad/AP Jakie MECZE dzisiaj 29.06 EURO 2020 29.06 wtorek Kto dzisiaj gra na EURO 2020 Jaki dzisiaj mecz wieczorem o godzinie 21 EURO 2020 29 czerwca

Dramat niemieckiego bramkarza

Manuel Neuer w szpitalu! Nie zagra do końca sezonu

2022-12-10 13:45

To nie są dobre tygodnie dla niemieckiej piłki. Drużyna Hansiego Flicka skompromitowała się podczas mundialu nie wychodząc z grupy, a teraz o prawdziwym pechu może mówić ikona reprezentacji, Manuel Neuer. Po mistrzostwach doznał urazu, który wyklucza go z gry na wiele miesięcy.

Bramkarz Bayernu Monachium podczas mundialu bronił we wszystkich trzech meczach, ale nie pomógł drużynie, bo nie ustrzegł się błędów. Po mistrzostwach wybrał się na wakacje, żeby odreagować nieudany strat w imprezie. Wyjazd w góry skończył się dla niego tragicznie, bo doznał poważnego urazu. - "Kiedy próbowałem oczyścić umysł podczas jazdy na nartach, doznałem złamania podudzia. Wczorajsza operacja przebiegła pomyślnie. Bardzo dziękuję dla lekarzom ! Boli mnie jednak świadomość, że obecny sezon już się dla mnie zakończył" – poinformował bramkarz na swoim instagramie, publikując zdjęcie ze szpitalnego łóżka. Był operowany w klinice w Munrau, położonym 70 km od Monachium. Bardzo często piłkarze mają zapisane w kontraktach zakazy uprawiania innych sportów, szczególnie noszących za sobą ryzyko kontuzji. Nie wiadomo jak było w wypadku Neuera. Jego uraz i brak w rundzie wiosennej, to olbrzymi problem dla trenera Juliana Nagelsmanna. Bayern czeka walka o mistrzostwo Niemiec, jak również gra w fazie pucharowej Ligi Mistrzów w której niemiecki klub ma wielkie aspiracje. Brak Neuera może być wielkim osłabieniem. Zastąpi go zapewne Sven Ulreich, rezerwowy bramkarz Bawarczyków. Utalentowany Alexander Neubel jest wypożyczony do AS Monaco. Bayern podczas mundialu stracił innego ważnego piłkarza. Francuski obrońca Lucas Hernandez doznał poważnej kontuzji i jego też czeka wielomiesięczna przerwa w grze.

Cezary Kucharski obnaża grę reprezentacji Polski. Prymitywny styl i strach, mocne słowa o standardach Michniewicza

Sonda
Czy Bayern obroni w tym sezonie mistrzostwo Niemiec?
Nasi Partnerzy polecają
Najnowsze