Mateusz Klich

i

Autor: Cyfra Sport Mateusz Klich

Jest reakcja piłkarza

Mateusz Klich nie powstrzymał się po ogłoszeniu kadry. Wystarczył jeden obrazek, wymowny komentarz?

2022-11-11 7:55

Znamy już wąską kadrę reprezentacji Polski na mistrzostwa świata w Katarze. Czesław Michniewicz raczej nie zaskoczył kibiców swoimi wyborami. Dyskusja toczy się przede wszystkim wokół braku powołania dla Mateusza Klicha, co było największym zaskoczeniem. Sam zawodnik w mediach społecznościowych po głoszeniu kadry opublikował wymowny obrazek, który można uznać za komentarz do całej sytuacji.

Ogłoszenie kadry na wielki turniej to jedno z najważniejszych wydarzeń przed każdą tego typu imprezą. Nie brakuje dyskusji i spekulacji, a ostatnie lata przynosiły spore zaskoczenie pod tym kątem. Niemal zawsze selekcjonerzy decydowali się na niespodziewane powołania, albo pomijali konkretnego zawodnika, o czym później mówiło się bardzo dużo. Zwłaszcza, gdy turniej był nieudany w wykonaniu Polaków.

Mateusz Klich opublikował wymowny obrazek. To komentarz do braku powołania?

Przed mistrzostwami świata w Katarze również nie brakowało domniemań, że Czesław Michniewicz zdecyduje się na zaskakujący krok. Tego jednak nie było, a na pewno nie było to tak ogromne zaskoczenie, jak można było się spodziewać. Dyskusja rozgorzała przede wszystkim na temat braku powołania dla Mateusza Klicha, który wydawał się etatowym kadrowiczem. U Michniewicza grał jednak mniej, ale niewiele wskazywało na to, że selekcjoner go pominie. W grupie pomocników znalazł się za to Damian Szymański z AEK Ateny. Niedługo po ogłoszeniu kadry przez Czesława Michniewicza, na profilu na Instagramie Klicha pojawił się wymowny obrazek. Na Instastories opublikował utwór Sokoła pt. "Sztruks".

Tekst piosenki mówi o zawodzie najbliższej osoby i pewnego rodzaju kłamstwie. Samo słowo "sztruks" w potocznym określeniu oznacza właśnie ściemnianie i mówienie nieprawdy. Niewykluczone, że w taki właśnie sposób Klich skomentował brak powołania. Być może za jakiś czas sam piłkarz zdradzi swoje odczucia.

Mateusz Klich

i

Autor: Instagram/cli5hy
Sonda
Czy brak Klicha w kadrze na mundial to dobra decyzja selekcjonera?
PKO Ekstraklasa Raport odc. 12
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Najnowsze