Reprezentacja Polski

i

Autor: Cyfra Sport Reprezentacja Polski

Polacy przyciągnęli fanów

Miliony kibiców rzuciły się na oglądanie TVP. Spotkanie Polska - Meksyk hitem, ujawniono ilu Polaków oglądało mecz

2022-11-23 13:04

Reprezentacja Polski we wtorkowe popołudnie zainaugurowała mistrzostwa świata. Rywalizacja z Meksykiem nie była porywająca, ale mimo wszystko można mieć spory niedosyt, bo gdyby Robert Lewandowski wykorzystał karnego, biało-czerwoni mogliby zdobyć komplet punktów. Jak można było się spodziewać mecz na mundialu przyciągnął ogromną publiczność, która liczona jest w milionach.

Mistrzostwa świata w Katarze są kolejną wielką imprezą z udziałem reprezentacji Polski. I podobnie jak w poprzednich przypadkach, nadzieje związane z ich występem były spore, a kibice oczekiwali przede wszystkim wyjścia z grupy, co biało-czerwonym w XXI wieku na mundialu się jeszcze nie udało. Podopieczni Czesława Michniewicza mistrzostwa w Katarze rozpoczynali od meczu z Meksykiem.

Polska - Meksyk oglądalność. Wiemy, ilu Polaków oglądało mecz Polska - Meksyk

Samo spotkanie nie było porywające i postawa biało-czerwonych pozostawiała wiele do życzenia. Mimo wszystko sama rywalizacja cieszyła się ogromnym zainteresowaniem. Jak wynika z informacji podanych przez portal wirtualnemedia.pl, na antenie TVP1, TVP Sport i TVP 4K spotkanie Polaków oglądało łącznie 8,58 mln widzów. Co więcej, przez co najmniej minutę rywalizację oglądało 10,36 mln odbiorców. Dyrektor TVP Sport pochwalił się również, ilu internautów włączyło mecz Polska - Meksyk. - Ponad 11,5 mln widzów oglądało mecz Polska - Meksyk, w tym 1,35 mln w sieci. To najwyższy wynik w historii internetu w Polsce. Nie uniknęliśmy chwilowych problemów, ale to wyzwanie, z jakim nikt nigdy wcześniej się nie mierzył. Zależy mi na każdym z Was, zrobimy wszystko, żeby było top! - napisał na Twitterze Szkolnikowski.

Sonda
Czy Polacy wyjdą z grupy na mistrzostwach świata w Katarze?
Czesław Michniewicz po meczu Meksyk-Polska
Nasi Partnerzy polecają
Najnowsze