UEFA

i

Autor: East News

Nagły zwrot akcji ws. Rosji?! UEFA zwołała pilne posiedzenie

2022-03-24 12:28

Przedstawiciele rosyjskiego sportu wciąż nie mogą pogodzić się z wykluczeniem tamtejszych zawodników, a najlepszym przykładem na potwierdzenie tej tezy jest fakt, że przedstawiciele tego kraju zgłosili swoją kandydaturę do organizacji mistrzostw Europy w piłce nożnej w 2028 lub 2032 roku. Co więcej, początkowo została ona zaakceptowana przez UEFA! Wygląda jednak na to, że europejska federacja ostatecznie poszła po rozum do głowy, w najbliższym czasie zaplanowano bowiem nadzwyczajne posiedzenie, na którym decyzja ma zostać zmieniona.

Choć inwazja militarna Rosji na Ukrainę trwa już od miesiąca, a od nałożenia sankcji na rosyjski sport minęło wiele dni, tamtejsi oficjele wciąż nie mogą się z tym pogodzić. Bardzo często do mediów przedostają się wypowiedzi, w którym mówią o „niesprawiedliwości oraz upolitycznianiu sportu”. Szczyt bezczelności Rosjanie osiągnęli jednak niedawno, zgłaszając swoją kandydaturę do organizacji EURO 2028 lub 2032. - Będziemy ubiegać się o te dwie imprezy. Kiedy zamierzamy złożyć wniosek? Trzeba pytać organów wykonawczych – powiedział kilka dni temu jeden z członków komitetu wykonawczego rosyjskiej federacji.

Jan Tomaszewski MASAKRUJE Rybusa i Szymańskiego! Dostało im się za grę dla Rosji | Futbologia

Zgłoszenie faktycznie wpłynęło. Co jednak jeszcze bardziej absurdalne, UEFA zdecydowała się je przyjąć! Na europejską federację momentalnie wylała się zasłużona fala krytyki i wygląda na to, że jej przedstawiciele ostatecznie ugną się pod presją. Brytyjski „The Telegraph” informuje, że w trybie pilnym zorganizowano już posiedzenie, na którym omawiane będzie odrzucenie wniosku Rosji o organizację EURO. Wydaje się, że nie ma innej możliwości i w najbliższych dniach UEFA oficjalnie potwierdzi odrzucenie kandydatury kraju rządzonego przez Władimira Putina.

Sonda
Jak oceniasz decyzję o wykluczeniu Rosji z życia sportowego?

Jeśli faktycznie Rosja wypadnie z gry o organizację dwóch kolejnych turniejów o mistrzostwo Europy, rywalizacja o turniej w 2028 roku rozegra się pomiędzy dwoma kandydaturami. Pierwszą z nich jest Turcja, druga to natomiast kandydatura łączona – współorganizatorami turnieju zostałyby wówczas Anglia, Irlandia Północna, Szkocja, Irlandia oraz Walia. Jeśli chodzi o EURO 2032 – na placu boju pozostaną jedynie Turcja oraz Włochy.

Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Najnowsze