Wydra Taiyo - kolejny zwierzęcy typer MŚ

i

Autor: YouTube / Kyodo News Plus Wydra Taiyo - kolejny zwierzęcy typer MŚ

MŚ Katar 2022

Następca ośmiornicy Paula w akcji! Kolejny zwierzak zawstydził piłkarskich typerów

2022-11-24 12:12

Któż z nas nie pamięta ośmiornicy Paula? Był on pierwszym „zwierzęcym typerem”, który przewidywał rezultaty osiągane przez niemiecką kadrę podczas EURO 2008. W kolejnych turniejach mieliśmy naśladowców legendarnego Paula, nie inaczej jest także podczas mistrzostw świata w Katarze. Tym razem kibicom objawiła się wydra o imieniu Taiyo, która trafnie przewidziała rozstrzygnięcie podczas środowej potyczki Japonii z Niemcami.

Ośmiornica Paul oraz jego następcy

Pierwszym „zwierzęcym typerem”, który zrobił prawdziwą furorę podczas EURO 2008 był Paul. Ta legendarna z perspektywy czasu ośmiornica prognozowała wyniki meczów rozgrywanych przez niemiecką reprezentację poprzez wejście do jednego z pojemników, na których naklejone były flagi państw. Trzeba przy tym zaznaczyć, że w obu znajdowały się jej ulubione przysmaki. Dwa lata później o Paulu także było głośno, podczas mundialu rozgrywanego w RPA zanotował bowiem stuprocentową skuteczność swoich typów.

Mateusz Borek: Jak nie wygramy z Arabią Saudyjską, to pakujmy walizki [WIDEO]

Z czasem „typować” zaczęły także inne zwierzaki. Podczas rozgrywanego w Polsce i na Ukrainie EURO 2012 wyniki naszej drużyny typowała słonica Citta z krakowskiego ogrodu zoologicznego, wybierając odpowiednio oznaczone melony. Nie była jednak choć w połowie tak dobra jak Paul, wszystkie jej typy okazały się bowiem błędne. Bohaterem mundialu sprzed czterech lat był z kolei niesłyszący kot Achilles z jednego z petersburskich muzeów. Typował on wyniki meczów poprzez wybór jednej z dwóch misek z ulubionymi smakołykami.

Nowe wiadomości w sprawie koszmarnego zderzenia. Poturbowany piłkarz Arabii Saudyjskiej przeszedł poważną operację, po raz pierwszy zabrał głos

Taiyo – zwierzęcy typer MŚ w Katarze

Życie najwyraźniej nie znosi próżni, z tego też względu podczas rozgrywanego w Katarze mundialu światu objawił się kolejny „zwierzęcy typer”. Co ciekawe, nie pochodzi on jednak z kraju organizatora. Wydra o imieniu Taiyo pochodzi bowiem z jednego z japońskich akwariów. Zwierzak wykazał się nie lada instynktem, poprawnie typując wynik meczu Japonii z Niemcami. A zadanie miał naprawdę trudne, miał bowiem do wyboru aż trzy opcje, wyboru dokonując poprzez wrzucenie gumowej piłeczki do jednego z pojemników. Taiyo „postawił” na zwycięstwo swoich rodaków, a jego typ okazał się słuszny.

QUIZ: Rozpoznasz polskie gwiazdy mundiali?

Pytanie 1 z 12
Zaczynamy od łatwego pytania. Kim jest ten piłkarz?
QUIZ: Rozpoznasz polskie gwiazdy mundiali?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Nasi Partnerzy polecają
Najnowsze