Piotr Zieliński

i

Autor: Cyfra Sport Piotr Zieliński

MŚ 2022

Piotr Zieliński o Argentynie, ale już szykuje się na Francję. Padły słowa o cierpieniu i... Będziecie zaskoczeni!

2022-12-01 17:31

Choć Piotr Zieliński (28 l.) w reprezentacji Polski odpowiedzialny jest za rozgrywanie piłki, w meczu z Argentyną nie za bardzo miał co rozgrywać. Biało-czerwoni zostali kompletnie zdominowali i ograniczali się do obrony. Zieliński wie, że kadra zagrała słabo, ale też cieszy się, że mimo to udało się uzyskać awans.

Musimy być dumni z awansu

- Cierpieliśmy, ale cieszymy się z tego, co osiągnęliśmy – podkreśla Zieliński. - Musimy być z tego dumni. Jednak gdybyśmy częściej mieli piłkę przy nodze, byłoby lepiej. Od nas wychodziła ta nerwowość. Miałem wrażenie, że mieliśmy więcej miejsca niż z Meksykiem, ale nie korzystaliśmy z tego. Spowalnialiśmy grę – zaznaczył Zieliński.

Argentyńczycy zabrali nam "sprzęt"

Jeśli biało-czerwoni zagrają kolejny tak słaby mecz, nie będzie żadnych szans na awans do ćwierćfinału, bo Francja również obnaży polskie problemy. Zieliński doskonale o tym wie. - Musimy próbować grać w piłkę z takimi zespołami, wyjść trochę wyżej. A jeżeli będziemy tylko ciągle "dupka z tyłu", to nic z tego nie będzie. Mieliśmy za dużo banalnych strat, nerwowości. Argentyńczycy zabrali nam "sprzęt" i musieliśmy za nim biegać – analizował Zieliński.

Nie możemy grać z tyłu i tylko się bronić

Pomocnik włoskiego Napoli myśli już tylko o niedzielnym starciu z reprezentacją Francji w 1/8 finału mistrzostw świata. - Musimy podejść do tego meczu jak do nagrody. Nie mamy nic do stracenia. Musimy więcej od siebie wymagać. Grać z większą pasją, radością. Nie możemy grać z tyłu i tylko się bronić, bo potrafimy grać w piłkę. Mecz jest w niedzielę, zatem do kościoła z rana, pomodlić się i będzie dobrze – uśmiechnął się pomocnik.

Sonda
Kto wygra mecz Polska - Francja w 1/8 finału MŚ w Katarze?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Najnowsze