Francja - Polska

Autor: AP PHOTO Francja - Polska

To już koniec, dziękujemy!

Koniec mundialu dla Polski! Lewandowski trafił na otarcie łez. Przegrywamy z obrońcami tytułu

2022-12-04 18:01

Reprezentacja Polski żegna się z piłkarskimi mistrzostwami świata. Biało-czerwoni przegrali z Francuzami 1:3, ale nie przynieśli nam wstydu. Podopieczni Czesława Michniewicza zagrali z "Trójkolorowymi" najlepsze spotkanie na mundialu w Katarze.

Polska - Francja 1:3 (0:1)

Bramki: Lewandowski 90+9' - Giroud 44', Mbappe 74', 90'

Żółte kartki: Bereszyński, Cash - Tchouameni

Polska: Szczęsny - Cash, Glik, Kiwior, Bereszyński - Kamiński (71. Zalewski), Zieliński, Krychowiak (71. Bielik), Szymański (64. Milik), Frankowski - Lewandowski

Francja: Lloris - Kounde, Varane, Upamecano, Hernandez - Tchouameni (66. Fofana), Rabiot - Dembele, Griezmann, Mbappe - Giroud

Cudu nie było. Reprezentacja Polski przegrała na stadionie Al Thumama z Francją 1:3 w 1/8 finału mistrzostw świata i odpadła z turnieju. Polacy walczyli twardo i szczególnie w pierwszej połowie prezentując futbol lepszy, niż w trzech meczach grupowych razem wziętych. Po przerwie jednak francuski walec o nazwisku Mbappe rozjechał Polaków.

Pod stadionem i na trybunach przeważali Francuzi. Polaków było niewielu, ale oczywiście wierzyli w biało-czerwonych. I wreszcie chcieli zobaczyć lepszą grę rodaków na tych mistrzostwach.

Z Francją zagramy inaczej – rzucił tajemniczo przed meczem selekcjoner Czesław Michniewicz. Już od pierwszych minut meczu okazało się, że „inaczej” oznacza bardziej ofensywnie, do przodu, z większą liczbą sytuacji bramkowych. Biało-czerwoni grali odważnie, mieli też kapitalne sytuacje do strzelenia gola (najlepszą zmarnował Zieliński, groźnie strzelał Lewandowski). Grali też uważnie w obronie (kapitalny Bereszyński!), ale wystarczył jeden błąd, a wykorzystał go lis Olivier Giroud, który strzelił 52 gola w reprezentacji i pobił rekord wszech czasów. Od początku II połowy biało-czerwoni musieli zatem gonić wynik. Trwała wymiana ciosów z przewagą Francji, ale też okazjami Polaków. Niestety, na kwadrans przed końcem ostatnie marzenia zabrał nam Kylian Mbappe golami na 2:0 i 3:0… Piłkarze Michniewicza walczyli, ale na pokonanie Francuzów zabrakło po prostu piłkarskiej jakości, choć w dziewiątej minucie doliczonego czasu gry do siatki z karnego trafił Robert Lewandowski. Może za cztery lata...