Robert Lewandowski, Mateusz Morawiecki

i

Autor: Katarzyna Zaremba/Super Express, Marcin Gadomski/Super Express

Pierwszy gwizdek o 14!

Premier Morawiecki wytypował wynik meczu Polska - Arabia Saudyjska. Robert Lewandowski usłyszał ważne słowa

2022-11-26 12:27

Cała Polska czeka na mecz z Arabią Saudyjską. Po remisie z Meksykiem nastroje wśród kibiców nie są jednak optymistyczne - wszystko przez styl gry piłkarzy Czesława Michniewicza. Mimo wszystko wszyscy wierzymy w to, że w sobotę Biało-Czerwoni zaprezentują się znacznie lepiej i to oni będą się cieszyć ze zwycięstwa, Wśród optymistów jest m.in. premier Mateusz Morawiecki.

- Nie ma w Polsce bardziej politycznej dyscypliny sportu niż piłka nożna. Politycznej i w dobrym i w złym sensie. W tym dobrym, bo kiedy gra nasza reprezentacja jesteśmy naprawdę zjednoczeni jako naród. Na bok odchodzą wszelkie spory, a my możemy przeżywać coś wspólnie. Czuć się jedną wielką rodziną. Przypomnieć sobie, że mimo różnic są sprawy, które nas łączą – hymn, biało-czerwona flaga i to niezwykłe napięcie, kiedy na boisko wybiegają zawodnicy z orłem na piersi - powiedział Morawiecki.

Mateusz Morawiecki o Robercie Lewandowskim przed meczem Polska - Arabia Saudyjska

W tym złym sensie, jego zdaniem, natomiast wtedy, gdy państwo próbuje sobie zawłaszczyć sportowców. - Dziś takie rzeczy już nie mają miejsca - zwrócił uwagę. Morawiecki odniósł się do wtorkowych meczów, w których Polska bezbramkowo zremisowała z Meksykiem, a Arabia Saudyjska niespodziewanie wygrała z Argentyną 2:1. - Zaczęliśmy ze spokojem i teraz jestem przekonany, że może być tylko lepiej - powiedział premier i zapewnił, że wciąż niezwykle ceni Roberta Lewandowskiego, mimo że ten nie wykorzystał rzutu karnego. - Robert Lewandowski dał naszej reprezentacji już tyle, że mógłby do końca swojej kariery pudłować wszystkie karne, a i tak nikt nie odbierze mu tytułu najlepszego polskiego piłkarza w naszych dziejach - podkreślił.

Mateusz Morawiecki wytypował wynik meczu Polska - Arabia Saudyjska

Przed spotkaniem z Arabią Saudyjską nie lekceważy rywala, ale pozostaje optymistą. - Na mundialu nie ma słabych drużyn. Po cichu mam nadzieję, że Arabia Saudyjska swój najlepszy mecz turnieju ma już za sobą. 2:0 i awans jest nasz, takiego scenariusza bym sobie życzył i takiemu scenariuszowi będę kibicował - zapowiedział Morawiecki.

Sonda
Kto wygra mecz Polska - Arabia Saudyjska?
Jan Tomaszewski złapał się za głowę. Wszystko przez pomysł Michniewicza
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Nasi Partnerzy polecają
Najnowsze