Daria Abramowicz, Iga Świątek

i

Autor: Artur Hojny/Super Express Daria Abramowicz i Iga Świątek

Ważne słowa przed Polska - Francja

Psycholog Igi Świątek z ważnymi słowami do polskich piłkarzy. Piekielnie poważna rada, to może im pomóc

2022-12-04 12:02

Daria Abramowicz zabrała głos tuż przed meczem Polaków z Francuzami. Psycholog Igi Świątek rozmowie z "Przeglądem Sportowym" powiedziała, co może pomóc polskim piłkarzom przed starciem z mistrzami świata. Czy to właśnie praca nad tym elementem pomoże drużynie?

Daria Abramowicz zabrała głos w sprawie meczu Polaków z Francuzami. Psycholog Igi Świątek w rozmowie z "Przeglądem Sportowym" powiedziała, co może pomóc Polakom w trakcie starcia z mistrzami świata. Czy rada uznanej specjalistki pomoże drużynie "Biało-Czerwonym" w meczu o ćwierćfinał?

Daria Abramowicz stanowczo przed meczem Polska - Francja. To może pomóc polskiej drużynie

Psycholog Igi Świątek w rozmowie z "Przeglądem Sportowym" zaznaczyła, że piłkarze powinni wykorzystać wypracowane elementy z treningu mentalnego. Jak sama zaznaczyła, skorzystanie z tego elementu może stanowczo pomóc.

- Można wykorzystać różnego rodzaju narzędzia, które zawodnicy indywidualnie wypracowali: z zakresu treningu mentalnego czy wzmacniania swoich mocnych stron, bo wszędzie podkreślam, że warto o tym pamiętać. Budujemy poczucie skuteczności, czyli to, co pozwala maksymalizować zaangażowanie i wykorzystywać maksymalny potencjał na arenie sportowej rywalizacji - stwierdziła Abramowicz.

Zdaniem Abramowicz, sama drużyna powinna nastawić się także na to, co zrobić, żeby wygrać. 

-  Słucham i oglądam od rana i myślę sobie, że bardziej konstruktywne jednak jest nastawianie się na to, co robić, żeby wygrać, a nie czego nie robić, żeby nie przegrać. Narracja nie gra, ale ma znaczenie. I dotyczy to każdej dyscypliny sportu - mówi Abramowicz na łamach "Przeglądu Sportowego".

Sonda
Kto wygra mecz Polska - Francja w 1/8 finału MŚ w Katarze?
KFC w Katarze - TEST. Jak smakuje i ile kosztuje
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Nasi Partnerzy polecają
Najnowsze