MŚ Katar 2022

i

Autor: AP PHOTO MŚ Katar 2022

zdecydowany ruch

Reprezentacja USA idzie na przekór Katarowi. Ważna zmiana tuż przed mundialem, nie boją się konsekwencji

2022-11-15 16:36

Mundial w Katarze wywołuje ogrom kontrowersji. Jednym z zarzutów wobec organizatorów mundialu, czyli władz tego państwa, jest fakt, że bardzo źle traktowane są w nim mniejszości seksualne. Z tego powodu reprezentacja USA postanowiła... zmienić swoje logo, do którego dodadzą tęczowe kolory, będące symbolem mniejszości seksualnych.

Mistrzostwa Świata w Katarze nie będą wymarzoną imprezą dla kibiców. Korupcja, łamanie praw człowieka, fatalne warunki pracowników, nietypowa data rozegrania imprezy i duże restrykcje dla kibiców to szereg spraw, stawiających mundial 2022 w negatywnym świetle. Jedną ze spraw, jakie poruszane są w publicznej dyskusji jest właśnie łamanie praw człowieka, czyli bardzo ostre prawo w Katarze dotyczące mniejszości seksualnych. Aby zwrócić uwagę na ten problem i dodać otuchy takim osobom reprezentacja USA wpadła na ciekawy pomysł – ich logo zostanie zmienione tak, że będzie przedstawiało tęczową flagę.

USA chce utrzeć nosa Katarowi

W oficjalnych spotkaniach USA będzie używało starego loga, jednak na treningach i konferencjach prasowych ma pojawić się nowe, przedstawiające tęczę w miejscu poprzednich jednokolorowych pasów na logo reprezentacji USA.

 – Symbol tęczy odgrywa ważną rolę w kontekście tożsamości naszej reprezentacji. Centra prasowe czy hotel udekorujemy dwoma herbami – powiedział Neil Beuthe, rzecznik prasowy kadry USA, cytowany przez Sport.pl.

 – Kiedy jesteśmy na arenie światowej, szczególnie w takim miejscu, jak Katar, ważne jest, by zwiększać świadomość ludzi w kontekście mniejszości LGBT – dodaje Gregg Berhalter, selekcjoner reprezentacji Stanów Zjednoczonych.

Jerzy Engel prognozuje mundial Katar 2022
Nasi Partnerzy polecają
Najnowsze