Robert Lewandowski

i

Autor: Łukasz Grochala/cyfrasport Robert Lewandowski

Trzymamy kciuki!

Robert Lewandowski zdradził swoje wielkie marzenie na mundial w Katarze! Przejmujące słowa polskiego kapitana

2022-11-20 12:30

W niedzielę o 17.00 rozpocznie się mundial w Katarze, ale reprezentacja Polski pierwsze spotkanie rozegra we wtorek z Meksykiem. W grupie C Biało-Czerwoni zmierzą się jeszcze kolejno z Arabią Saudyjską i Argentyną. Jak daleko na tych mistrzostwach świata zajdzie nasza reprezentacja? Wiele zależeć będzie od dyspozycji kapitana, Roberta Lewandowskiego.

Dla Lewandowskiego będzie to dopiero drugi mundial w karierze. Do mistrzostw świata w 2010 r. i 2014 r. Polacy się nie zakwalifikowali, z kolei przed czterema laty Biało-Czerwoni w Rosji nie przebrnęli fazy grupowej. W 2018 r. nasi piłkarze wygrali tylko z Japonią, strzelając w sumie zaledwie dwa gole. Żaden z nich nie był jednak autorstwa Lewandowskiego - z Senegalem trafił Grzegorz Krychowiak, a z Japonią Jan Bednarek. Nasz kapitan na mundialach rozegrał zatem trzy mecze, ale z bramki się jeszcze nie cieszył.

Robert Lewandowski marzy o golu na mistrzostwach świata

Lewandowski w rozmowie z "BBC Radio 5 Live" zdradził, że chciałby złą passę przerwać właśnie w Katarze. - Strzelenie gola na mundialu jest moim wielkim marzeniem i zrobię wszystko, aby to marzenie spełnić. Mam nadzieję, że stanie się to właśnie na tych mistrzostwach świata - powiedział Lewandowski, który nie ukrywa, że czeka przede wszystkim na mecz z Argentyną. - Jestem szczęśliwy, że będę miał okazję zagrać przeciwko Argentynie i Lionelowi Messiemu. On zmienił piłkę nożną na zawsze - dodał kapitan Biało-Czerwonych.

Sonda
Czy Robert Lewandowski strzeli co najmniej jednego gola na mundialu w Katarze?
Kamil Kosowski przydałby się Michniewiczowi? Mówi o asystach do Lewandowskiego
Najnowsze