Gael Ondoua

i

Autor: Instagram/Gael Ondoua

Jeszcze jeden skandal w MŚ

Rosjan nie ma na mundialu, ale pojawiła się ich flaga. I to w trakcie oficjalnego meczu!

2022-11-24 16:36

Rosyjska inwazja na Ukrainę rozpoczęła się dokładnie 9 miesięcy temu. W napadniętym kraju wciąż giną cywile, a agresor prowadzi terrorystyczny ostrzał linii energetycznych i wodociągowych, elektrowni i innych elementów infrastruktury krytycznej, zmierzając do wywołania katastrofy humanitarnej. Wśród uczestników mistrzostw nie brak jednak takich, którzy nie widzą niczego zdrożnego w demonstrowaniu poparcia dla kraju prowadzącego takie działania.

„Sborna” miała być rywalem Polski w pierwszej rundzie baraży do mundialu. Dzięki działaniom polskich władz piłkarskich na arenie międzynarodowej po wkroczeniu wojsk rosyjskich na Ukrainę, została przez FIFA pozbawiona szansy na grę o wyjazd do Kataru, a kluby rosyjskie wykluczone zostały z udziału w rozgrywkach międzynarodowych. Reprezentacji Rosji nie będzie także w eliminacjach EURO 2024; wykluczona została z losowania grup kwalifikacyjnych.

Jednocześnie nie brakuje w świecie – ale także i w Europie – krajów, które mają inne spojrzenie na rosyjską agresję. Dyplomatyczne więzy łączące Rosję z Serbią sprawiają, że m.in. na oficjalnym koncie twitterowym „Sbornej” zamieszczono dziś życzenia powodzenia dla – jak napisano - „braci” w ich potyczce z Brazylią (godz. 20.00).

Na boiskach Kataru pojawiła się też – całkiem oficjalnie – rosyjska flaga. W spotkaniu Kamerun – Szwajcaria (0:1) na boisku pojawił się 65 minucie Gaël Ondoua. Urodzony w Yaounde 27-letni piłkarz Hannoveru 96 wychowywał się w Moskwie i jest jedynym zawodnikiem w kadrach 32 zespołów występujących w Katarze, który ma paszport rosyjski. Ba; w pewnym okresie swej kariery czekał nawet na powołanie do reprezentacji tego kraju. Ponieważ go nie dostał, wybrał – zgodnie ze swymi korzeniami – ofertę Kamerunu.

W potyczce ze Szwajcarami Onodua założył czerwone buty, na których – choć niewielka rozmiarami – wyraźnie odznaczała się rosyjska flaga! „Rosja jest moim domem. Dorastałem tam. Mieszkam tam. Po zakończeniu kariery tam zamieszkam. Nie boję się niczego. Czuję się wolnym człowiekiem! Kamerun i Rosja to mój dom. Nigdy z tego nie zrezygnuję” - powiedział piłkarz kameruński, cytowany przez rosyjski portal „Championat”.

To kolejny kamyczek do ogródka FIFA. Piłkarscy działacze uniemożliwili kapitanom kilku reprezentacji noszenie tęczowych opasek z napisem „One Love”, nie mają jednak nic przeciwko promowaniu symboli narodowych kraju, który oficjalnie otrzymał status państwa wspierającego terroryzm!

Sonda
Czy podoba ci się sposób zarządzania światową piłką przez Gianniego Infantino?
Jerzy Brzęczek SZCZERZE z Kataru. To BRUTALNY ZAWÓD...

TO będzie najważniejszy mecz Polaków na mundialu!

Posłuchaj komentarza przed spotkaniem z Arabią Saudyjską!

Listen to "Z Arabią Saudyjską GRAMY O ŻYCIE. Komentarze przed meczem." on Spreaker.
Nasi Partnerzy polecają
Najnowsze