Szwajcaria - Serbia WYNIK

Autor: AP Photo Szwajcaria - Serbia WYNIK

Co za spektakl!

Serbia - Szwajcaria WYNIK: Szwajcarzy pogrążyli Serbów! Zwycięstwo po fenomenalnym meczu, grad goli

2022-12-02 22:05

Serbia - Szwajcaria WYNIK. Ostatni mecz fazy grupowej mundialu w Katarze zapowiadał się pasjonująco, gdyż decydował o awansie do 1/8 finału. Serbowie i Szwajcarzy spełnili wszystkie oczekiwania, bowiem już od pierwszych sekund narzucili szaleńcze tempo. Jako pierwsi na prowadzenie wyszli Helweci, ale już po piętnastu minutach przegrywali 2:1! Wydawało się, że Serbia zmierza w kierunku awansu, jednak tuż przed przerwą Breel Embolo wyrównał stan meczu. Po wyjściu z szatni Remo Freuler błyskawicznie strzelił gola na 3:2 i, jak się okazało, zapewnił swojej drużynie zwycięstwo.

Serbia - Szwajcaria 2:3 (2:2)

Bramki: Mitrović (26'), Vlahović (35') - Shaqiri (20'), Embolo (44'), Freuler (48')

Kartki: S. Milinković-Savić, Pavlović, P. Rajković (na ławce), Gudelj, Mitrović, Milenković - Widmer, Vargas, Xhaka, Schar

Serbia: V. Milinković-Savić - Milenković, Veljković (55', Jović), Pavlović - Zivković (78', Radonjić), S. Milinković-Savić (67', Maksimović), Lukić, Kostić - Tadić (78', Djuricić) - Vlahović (55', Gudelj), Mitrović

Szwajcaria: Kobel - Widmer, Akanji, Schar, Rodriguez - Freuler, Sow (69', Zakaria), Xhaka - Shaqiri (69', Fernandes), Embolo (90+6', Okafor), Vargas (83', Fassnacht)

Mecz Serbia - Szwajcaria śmiało można określić najlepszym spotkaniem fazy grupowej tegorocznego mundialu. Już w pierwszej akcji Szwajcarzy powinni objąć prowadzenie, ale świetnie zachował się Vanja Milinković-Savić. Po dziesięciu minutach Serbowie odpowiedzieli potężnym uderzeniem Andrii Zivkovicia, jednak piłka odbiła się od słupka, a zdezorientowani napastnicy nie zdołali jej dobić. Z kolei w 20. minucie to Szwajcaria objęła prowadzenie po świetnej akcji, którą wykończył Xherdan Shaqiri. Wydawało się, że może to zabić to spotkanie, ale nic bardziej mylnego. Po sześciu minutach Aleksandar Mitrović wykończył idealną wrzutkę Dusana Tadicia i wyrównał stan meczu. W 35. minucie Dusan Vlahović popisał się precyzyjnym strzałem i wprawił wszystkich Serbów w szał radości! Wówczas to zespół z Bałkanów był wirtualnie w 1/8 finału, jednak nie trwało to długo. Jeszcze przed przerwą, w 44. minucie, Breel Embolo wykończył szybką akcję drużyny i wpakował piłkę niemal do pustej bramki.

Szalona pierwsza połowa rozgrzała kibiców, a już trzy minuty po wznowieniu spotkania Remo Freuler strzelił jednego z ładniejszych goli tego turnieju. Szwajcarzy popisali się fantastyczną akcją, w której Ruben Vargas asystował piętą. Od tej pory to podopieczni Murata Yakina przejęli kontrolę nad spotkaniem i zdecydowanie zdominowali rywali. Ci frustrowali się z każdą minutą, co zaowocowało wieloma żółtymi kartkami. W doliczonym czasie gry doszło nawet do ostrych przepychanek, ale gorąca bałkańska krew nie przyniosła choćby wyrównującego gola. Tym samym Serbia pożegnała się już z mundialem, a Szwajcaria po raz trzeci z rzędu wyszła z grupy. Ustąpiła jednak Brazylii, która wygrała grupę pomimo sensacyjnej porażki z Kamerunem (0:1). Poniżej nasza relacja na żywo z meczu Serbia - Szwajcaria:

Kto wygra Mistrzostwa Świata w Piłce Nożnej Katar 2022?