Władimir Putin, Gianni Infantino

i

Autor: AP PHOTO Władimir Putin, Gianni Infantino

Skandaliczna decyzja FIFA ws. Rosji coraz bliżej! Ta wypowiedź może pogrążyć Infantino, może pożałować swoich słów

2022-05-31 18:07

Ze względu na atak Rosji na Ukrainę z udziałów w zawodach sportowych, które się odbywają na arenie międzynarodowej zostały wykluczone wszystkie zespoły z tego kraju. Szef federacji rosyjskiej głęboko wierzy w to, że drużyna piłkarska z jego kraju zostanie dopuszczona do eliminacji Euro 2024. O przywróceniu zespołów wypowiedział się również jeden z dyrektorów FIFA.

Od rozpoczęcia agresji Rosji względem Ukrainy, wszystkie drużyny powiązane z krajem wywołującym wojnę zostały wykluczone z rozgrywek międzynarodowych. O sytuacji w przyszłości wypowiedział się Elkhan Mammadov - dyrektor działu FIFA odpowiadający za europejskie federacje narodowe. - Chciałbym przekazać wam najlepsze życzenia od prezydenta FIFA - Gianniego Infantino - oraz sekretarza generalnego - Fatmy Samoury. W imieniu FIFA wyrażam nadzieję, że obecna sytuacja zostanie rozwiązana możliwie jak najszybciej. Mamy nadzieję, że w niedalekiej przyszłości rosyjski futbol znów będzie obecny na arenie międzynarodowej - powiedział Mammadov.

Sebastian Świderski przekazał fatalne informacje. Dramat Wilfredo Leona! To będzie potężny cios dla kadry

Po wypowiedzi Mammadova możliwe, że przywrócenie Rosji do rozgrywek jest bardzo możliwe. O całej sytuacji wypowiedział się również Aleksandr Djukow - prezes rosyjskiego związku. - Kategorycznie nie zgadzamy się z decyzjami FIFA i UEFA, które zawiesiły nas w swoich strukturach i nie zezwoliły naszym drużynom na rywalizację w rozgrywkach międzynarodowych. Złożyliśmy już odwołanie do Trybunału Arbitrażowego do spraw Sportu (CAS). Mimo trudnej sytuacji, w jakiej się znaleźliśmy, nie wyobrażam sobie, by nasze zawieszenie trwało dłużej. W ogóle nie biorę pod uwagę możliwości, by trwało to od trzech do pięciu lat. Jestem przekonany, że zawieszenie będzie obowiązywało jedynie na kolejny sezon. W tym momencie jestem pewien, że weźmiemy udział w eliminacjach Euro 2024 - zakończył Djukow.

Sekswpadka gwiazdy piłki? Wyciekły intymne, pikantne zdjęcia! Jego ślub może być zagrożony

Sonda
Czy Rosja powinna zostać przywrócona do rozgrywek międzynarodowych?

Rosjanie przez atak na Ukrainę nie mogli wziąć udziału w barażach o mistrzostwa świata, gdzie mieli zmierzyć się z Polską. Teraz ominie ich tegoroczna edycja Ligi Narodów. Pierwsze mecze eliminacyjne do Euro 2024 odbędą się w marcu przyszłego roku i będą trwały przez 12 miesięcy. 

Kamila Wybrańczyk nie wytrzymała! Wymowny wpis gwiazdy HIGH League 3, chodzi o walkę Pudzian - Materla. Musiała to powiedzieć głośno

Tomaszewski masakruje Lewandowskiego: To on jest winny!
Nasi Partnerzy polecają
Najnowsze