Sylwia Dekiert

i

Autor: Marcin Wziontek/Super Express Sylwia Dekiert typuje mecz Polska - Szwecja

Sylwia Dekiert typuje mecz Polska - Szwecja. Dziennikarka TVP Sport wbija szpilkę selekcjonerowi rywali [TYLKO U NAS]

2022-03-28 14:52

We wtorek na Stadionie Śląskim arcyważny mecz reprezentacji Polski. Piłkarze Czesława Michniewicza zmierzą się ze Szwecją, a stawką spotkania w Chorzowie będzie awans na mundial w Katarze. Swoimi spostrzeżeniami na temat tej potyczki podzieliła się z nami Sylwia Dekiert, dziennikarka TVP Sport.

W półfinale baraży Polska miała zagrać z Rosją, ale po agresji wojsk Władimira Putina na Ukrainę tamtejsza reprezentacja została wykluczona ze wszystkich rozgrywek pod egidą FIFA i UEFA. W efekcie Biało-Czerwoni bez gry awansowali do finału, w którym zmierzą się we wtorek ze Szwecją.

Fatalne informacje dla kibiców przed meczem Polska - Szwecja. Te liczby nie pozostawiają złudzeń, szykuje się trudna bitwa

Nasi najbliżsi rywale w półfinale pokonali po dogrywce Czechy 1:0. Jak będzie w Chorzowie? Jedno wiemy już teraz - Szwecja to niezwykle niewygodny rywal dla Polski. Sześć ostatnich meczów z tą reprezentacją przegraliśmy, a na zwycięstwo czekamy od... sierpnia 1991 roku.

W meczu o stawkę ze Szwecją udało nam się wygrać z kolei tylko raz! Miało to miejsce na mundialu w 1974 roku, gdy Biało-Czerwoni triumfowali 1:0. Jedynego gola strzelił wtedy Grzegorz Lato, który został królem strzelców tamtych mistrzostw świata.

Reprezentant Polski rozbrajająco o piciu wódki. Ma 24 lata i... W to wyznanie trudno uwierzyć

O optymizm przez batalią na Stadionie Śląskim trudno, ale Sylwia Dekiert dostrzega kilka plusów! Przy okazji dziennikarka TVP Sport wbiła szpileczkę w selekcjonera rywali.

- Szwecja to rywal dla nas bardzo niewygodny. 8 zwycięstw, 4 remisy i aż 15 porażek. Ale - szukając plusów - gramy na swoim terenie, Robert Lewandowski jest zdrowy i gotowy do meczu, a po trzecie Polacy bywają przekorni i są honorowi. A to przyda nam się w kontekście tego, co na konferencji prasowej powiedział trener Szwedów Janne Andersson, dając Polsce 90 procent szans. Po czym dodał, że żartował. No naprawdę, ubaw po pachy. Stawiam 2:1 dla Polaków! - powiedziała nam dziennikarka TVP Sport.

A jaki wynik Wy typujecie?

To tam Robert Lewandowski skończy karierę? Miał przekazać agentowi swoją decyzję, mowa o transferze!

Sonda
Kto awansuje na mistrzostwa świata: Polska czy Szwecja?
EURO 2020: Szwecja 3-2 Polska. Kulisy spotkania l Futbologia
Najnowsze