Jakie MECZE DZISIAJ na mundialu 27.11 niedziela Mundial Kto dzisiaj gra? Jakie DZISIAJ MECZE w niedzelę na mundialu i o której godzinie mecze 27 listopada

i

Autor: AP Mundial 2022

Piłkarskie MŚ w nowym wydaniu

Szykuje się kolejna zmiana formuły rozgrywania mundialu. Bo możliwe są przekręty?

2022-12-02 21:19

Organizatorzy mistrzostw świata w piłce nożnej w 2026 roku w USA, Kanadzie i Meksyku byli już przygotowani na to, że w turnieju za cztery lata wystąpi 48 zamiast 32 drużyn. Uczestnicy mieli być podzieleni na trzyzespołowe grupy. Tymczasem nieoficjalnie można usłyszeć w gremiach decyzyjnych FIFA, że ten pomysł może nie przejść.

Jak donosi brytyjski „Guardian”, formuła z szesnastoma grupami po trzy drużyny miała początkowo zwolenników, ale w kuluarach w trakcie mundialu w Katarze toczą się podobno nieoficjalne rozmowy na temat odejścia od pierwotnego zamierzenia. W czym problem? Pojawiły się sygnały, że przy grupach złożonych z trzech konkurentów ostatnie spotkanie może być polem do przekrętów. Drużyny mogłyby się dogadywać co do takiego wyniku, który np. premiuje obie kosztem tej trzeciej.

A gdyby w meczu Polska – Francja decydowała... dogrywka lub karne? Mundialowa statystyka nam sprzyja

Jest więc presja na to, by wrócić jednak do czterozespołowego składu grup, czyli zestawić 12 grup, a nie 16. To oznaczałoby rozegranie 104 spotkań, o 40 więcej niż w Katarze i o 24 więcej od obecnie zakładanej formuły MŚ 2026. Plan byłby taki, żeby dwie najlepsze drużyny każdej grupy awansowały do 1/16 finału, a stawkę uzupełniłoby osiem ekip z najlepszym bilansem z trzecich miejsc. Doszedłby więc jeden etap fazy pucharowej.

Większa liczba meczów, czyli dłuższy o parę dni turniej nie jest problemem, a wręcz może być chętnie przyjęty przez kręgi sponsorskie, to w końcu kolejne potencjalne zyski ze sprzedaży biletów i marketingu. „Guardian” stawia jedynie znak zapytania przy kwestii, jak przyjęłyby te zmiany związki zawodowe piłkarzy; chodzi w końcu o jeszcze większe obciążenie fizyczne graczy po sezonie ligowym.

Polski ksiądz zrobi to specjalnie dla Wojciecha Szczęsnego. Wszystko przed Polska - Francja, wierni zachwyceni

Oficjalnie stanowisko FIFA na temat systemu gier MŚ 2026 nie uległo na razie zmianie. Tymczasem wszelkie rozmowy mają jedynie charakter kuluarowy i nieformalny. Ewentualna zmiana mogłaby być przedyskutowana i zostać przesądzona w najbliższych miesiącach. Ostateczna decyzja musiałaby zapaść w 2023 roku.

Marina przed Polska - Argentyna: Po obronie Wojtka leciały mi łzy!
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Najnowsze