Kyliam Mbappe, Szymon Marciniak

i

Autor: AP PHOTO Kyliam Mbappe, Szymon Marciniak

The Best

To Francuzi zaproponowali Szymonowi Marciniakowi. Wyjawił to w telewizji

2022-12-29 14:14

Szymon Marciniak i jego ekipa w błyskotliwy sposób poprowadził finał mundialu w Katarze. Argentyna wygrała po karnych z Francją w Lusail, a wcześniej piłkarze obu ekip stworzyli doskonałe widowisko. Tempo finału było wręcz kosmiczne, a Marciniak zdecydowanie wytrzymał próbę nerwów. Te puściły niektórym francuskim dziennikarzom, którzy na łamach „L’Equipe” mocno skrytykowali polskiego sędziego. Okazuje się, że nie wszyscy Francuzi wydali tak komiczny werdykt. Marciniak dostał specjalne zaproszenie nad Sekwanę.

Oceną 2/10 od „L’Equipe” Marciniak specjalnie się nie przejął, o czym mówił dziennikarzom już po wylądowaniu w Warszawie. Polski sędzia jest chwalony przez cały świat za świetnie poprowadzony finał mundialu w Katarze. Arbitrowi z Płocka pomagali na liniach Tomasz Listkiewicz i Paweł Sokolnicki, w wozie VAR był za to Tomasz Kwiatkowski. Wszyscy zostali zrugani jedynie przez słynny francuski dziennik.

Erling Haaland ma więcej goli niż Chelsea. Zawstydza też wszystkich Polaków

Optyka reszty przedstawicieli francuskiego futbolu jest na szczęście inna. Ci wykazali się miłym gestem, zapraszając Marciniaka do Francji. Ma poprowadzić specjalne szkolenie dla tamtejszych sędziów. - To także miły gest sympatii, ale również oznaka tego, że zrobiliśmy kawał dobrej roboty - stwierdził w rozmowie z Moniką Olejnik w programie „Kropka nad i” w TVN24.

W ostatnim czasie Marciniak został również doceniony przez Międzynarodową Federację Historyków i Statystyków Futbolu (IFFHS). Polski sędzia został nominowany do nagrody najlepszego sędziego 2022 roku. do nagrody dla najlepszego sędziego 2022 roku i ma spore szanse na wygraną.

Ivi Lopez o pobycie w Polsce i marzeniach na przyszły rok. Gwiazda Rakowa zapowiada, co zrobi na koniec ligi [ROZMOWA SE]

Sonda
Czy Szymon Marciniak to najlepszy sędzia w Europie?

Wojciech Szczęsny zostanie... MINISTREM OBRONY?

"Pierwsza Zmiana" z VOX FM dzwoni do ministerstwa :) POSŁUCHAJ!

Listen on Spreaker.
Nasi Partnerzy polecają
Najnowsze