Szymon Marciniak

i

Autor: Paweł Jaskółka/Super Express

solidna wypłata!

Szymon Marciniak zgarnie pokaźną sumę za MŚ w Katarze. Polski arbiter ma powody do zadowolenia

2022-11-21 7:25

Nie zapominajmy, że Polskę na mistrzostwach świata reprezentują nie tylko piłkarze, ale także sędziowie. Już w meczu otwarcia jeden z naszych rodaków, Tomasz Listkiewicz, odpowiadał za VAR. Jedynym sędzią głównym z Polski w Katarze jest natomiast Szymon Marciniak i to on może liczyć na największe wynagrodzenie. W żadnych rozgrywkach tyle nie zarobi!

Ile Szymon Marciniak zarobi na mistrzostwach w Katarze?

Szymon Marciniak staje się coraz bardziej popularnym sędzią na świecie. Kolejne dobrze poprowadzone mecze na poziomie europejskim i światowym, czy to w rozgrywkach klubowych, czy międzykrajowych, pozwoliły mu na angaż na drugie mistrzostwa świata z rzędu. Polak sędziował już bowiem spotkania na mistrzostwach świata w Rosji w 2018 roku. Wiadomo, że sędziowie piłkarscy także muszą zarabiać i okazuje się, że FIFA płaci całkiem pokaźne sumy, oczywiście jak na standard wypłat w tym zawodzie. Jako że Marciniak należy do ścisłej czołówki, to może liczyć na najwyższe honorarium.

Marciniak zarobi więcej niż w Lidze Mistrzów

Do kwot, jakie otrzymują sędziowie, dotarł hiszpański „AS”. Dziennik podaje, że za sam wyjazd do Kataru Szymon Marciniak (jako sędzia główny) zarobi 70 tys. dolarów (ok. 320 tys. złotych!). Kolejne premie przewidziane są za poprowadzone mecze. Za mecz fazy grupowej arbiter główny otrzymuje dodatkowe 3 tys. dolarów. Kwota ta znacznie jednak rośnie w dalszej fazie turnieju – za poprowadzony mecz fazy grupowej sędzia otrzyma kolejne 10 tys. dolarów.

Asystenci arbitra głównego nie zarobią aż tyle, ale też nie mogą narzekać. Za udział w mistrzostwach otrzymają 25 tys. dolarów, jednak za mecz fazy grupowej już niewiele mniej niż główny, bo 2,5 tys. dolarów. Z kolei za spotkanie fazy pucharowej asystenci zarobią 5 tys. dolarów.

Test polskich pierogów w Katarze! Byliśmy w restauracji "Polka" w Doha
Listen to "Oceniamy szanse Polaków na mundialu. Komentują Żewłakow, Engel, Borek. SuperSport+." on Spreaker.
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Najnowsze