Szymon Marciniak nie jedzie na Euro 2021

i

Autor: CyfraSport Szymon Marciniak nie jedzie na Euro 2021

MŚ Katar 2022

Szymon Marciniak – rodzina, żona, dzieci. To oni wspierają sędziego finału mistrzostw świata

2022-12-15 16:36

To już pewne – Szymon Marciniak poprowadzi niedzielny finał mistrzostw świata w Katarze! Polski arbiter od dłuższego czasu piął się po kolejnych szczeblach sędziowskiej drabinki, a teraz będzie miał za zadanie poprowadzić najważniejszy mecz czterolecia. Z pewnością ten sukces nie byłby jednak możliwy, gdyby nie wsparcie ze strony rodziny arbitra. Co wiadomo o życiu prywatnym Szymona Marciniaka? Co wiadomo o jego rodzinie i dzieciach?

Świetne występy w Katarze

Szymon Marciniak od początku katarskiego mundialu uważany był za jednego z faworytów do prowadzenia decydujących spotkań. Swoje notowania jeszcze poprawił świetnym w jego wykonaniu występie podczas starcia z Francji z Danią. 41-latek znakomicie poprowadził te zawody, bezbłędnie rozstrzygając wszystkie kluczowe sytuacje. Kolejne wyzwanie otrzymał w starciu 1/8 finału, gdy Argentyna mierzyła się z Australią. Ten pojedynek także był przez niego bardzo dobrze sędziowany. O jego nominacji do najważniejszych meczów mówiło się już od kilku dni, a w czwartkowy wieczór przypuszczenia te ziściły się. Wg informacji przekazanych przez Pawła Kapustę Marciniak wraz ze swoim zespołem poprowadzą niedzielny finał Francja – Argentyna!

Szymon Marciniak sędzią finału mistrzostw świata! Historyczne osiągnięcie Polaka, jest oficjalne potwierdzenie

Szymon Marciniak – rodzina

Nie ma jednak wątpliwości, że tego sukcesu Szymon Marciniak nie osiągnąłby bez wsparcia rodziny. W mediach społecznościowych trudno znaleźć jakiekolwiek zdjęcia polskiego arbitra z najbliższymi, wiadomo, że 41-latek jest żonaty z Magdaleną. Para ma także dwójkę dzieci: syna Bartosza (ur. 2003) oraz córkę Natalię (ur. 2012). Marciniak wiele czasu spędza poza domem, ale gdy już powróci w rodzinne strony, stara się spędzać czas z najbliższymi. Wspólnie uprawiają różne dyscypliny sportowe, często wybierają się także na wycieczki.

Sonda
Czy Szymon Marciniak zasłużył na prowadzenie finału MŚ?
Kibice na plaży w Katarze: Brakuje nam piwa!

QUIZ! Ile wiesz o piłkarskich mistrzostwach świata?

Pytanie 1 z 15
Kiedy odbyły się pierwsze mistrzostwa świata?
Nasi Partnerzy polecają
Najnowsze