Maroko

i

Autor: Cyfrasport Maroko

MŚ Katar 2022

Tajemniczy gest Marokańczyków przed meczem. Wykonują to za każdym razem, ważny kontekst

2022-12-14 11:04

Już w środowy wieczór reprezentacja Maroka rozegra prawdopodobnie najważniejszy mecz w historii tamtejszego futbolu. „Lwy Atlasu” zmierzą się bowiem z Francją, a stawką tego starcia będzie wielki finał rozgrywanych w Katarze mistrzostw świata. Piłkarze z Afryki spisują się podczas trwającego turnieju znakomicie, a uwagę kibiców przykuwa nie tylko ich dobra postawa, ale również nieco tajemniczy rytuał przed rozpoczęciem każdego ze spotkań. Co on oznacza?

„Czarny koń” MŚ w Katarze

Przed rozpoczęciem katarskiego mundialu chyba nikt – poza Samuelem Eto’o – nie przypuszczał, że „Lwy Atlasu” zajdą aż tak daleko. Legendarny kameruński piłkarz przewidywał to jednak, oceniając, że w finale zmierzą się drużyny z Kamerunu i właśnie Maroka. Ta pierwsza reprezentacja odpadła już w fazie grupowej, podopieczni Hoalida Regragui’ego w imponującym stylu zameldowali się jednak w strefie medalowej. A trzeba przyznać, że piłkarze z Afryki rywali mieli naprawdę godnych. Już w fazie grupowej musieli bowiem mierzyć się z wicemistrzami świata Chorwacją (0:0) oraz brązowymi medalistami Belgami (2:0). W 1/8 finału odprawili z kwitkiem Hiszpanów (0:0, k. 3:0), a w walce o półfinał okazali się lepsi od Portugalczyków (1:0). Teraz przyjdzie im zmierzyć się z obrońcami tytułu – Francuzami.

Tego skandalu Olivier Giroud nie wymaże z życiorysu! Składał kochance obrzydliwe propozycje doprawiając żonie rogi

Tajemniczy gest przed rozpoczęciem każdego meczu

Choć Marokańczycy na trwających mistrzostwach świata spisują się doprawdy rewelacyjnie, uwagę kibiców zwraca coś jeszcze. Chodzi o tajemniczy gest, który piłkarze z Afryki wykonują przed rozpoczęciem każdego ze spotkań na mundialu. Niejednokrotnie świat obiegły obrazki „Lwów Atlasu”, którzy stoją w zamyśleniu, z rękoma uniesionymi ku twarzy. Tajemnica tego gestu jest trywialnie prosta – jest to modlitwa. Także w intencji zwycięskiego meczu, ale przede wszystkim zdrowia, zakończenia każdego kolejnego spotkania bez kontuzji. Jak na razie modły Marokańczyków są wysłuchiwane. Jak będzie w środę, podczas meczu z Francją? Czas pokaże.

Reprezentanci Francji już wiedzą, na co pójdą ich premie za mundial. Dają przykład innym

Sonda
Francja - Maroko: Kto awansuje do finału?
Kibice na plaży w Katarze: Brakuje nam piwa!

QUIZ! Ile wiesz o piłkarskich mistrzostwach świata?

Pytanie 1 z 15
Kiedy odbyły się pierwsze mistrzostwa świata?
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Najnowsze