Henry Martin

i

Autor: AP PHOTO/JOAN MONFORT Henry Martin

Tajemnicę zdradzili dziennikarze

To on będzie nękać obronę reprezentacji Polski! Zaskakujący wybór selekcjonera Meksyku

2022-11-21 10:33

Już we wtorek o 17.00 pierwszy mecz Polaków na mundialu w Katarze. Pierwszy i od razu prawdopodobnie kluczowy w kontekście awansu do 1/8 finału - rywalem Biało-Czerwonych będzie bowiem Meksyk. Dziennikarze naszych najbliższych przeciwników zdradzili właśnie, który piłkarz będzie środkowym napastnikiem w starciu z drużyną Czesława Michniewicza.

Kibice z Polski i Meksyku odliczają już godziny do wtorkowego meczu grupy C. Fani obu zespołów zdają sobie sprawę, że to właśnie od wyniku tego spotkania może zależeć kwestia awansu do 1/8 finału. Nic więc zatem dziwnego, że selekcjonerzy obu reprezentacji pilnują wyjściowych składów jak oka w głowie. Przecieków jednak nie brakuje, ale co nieco zdradzili właśnie meksykańscy dziennikarze. Jednym z większych znaków zapytania w jedenastce naszych rywali jest obsada na pozycji środkowego napastnika. Od kilku dni trwa tam narodowa debata, kto powinien zagrać w ofensywie u boku pewniaków Alexisa Vegi oraz Hirvinga Lozano.

Henry Martin w wyjściowym składzie na mecz z Polską

Kandydatów jest trzech - Rogelio Funes Mori, Raul Jimenez oraz Henry Martin. Jak donoszą tamtejsi dziennikarze selekcjoner Gerardo Martino ostatecznie postawi na... Martina. Napastnik Clubu America rozegrał dotychczas w kadrze 27 meczów, w których strzelił 6 goli, ale na mundialu nie miał jeszcze okazji wystąpić. Jeśli informację się potwierdzą, to debiut na mistrzostwach świata zaliczy właśnie we wtorkowej potyczce z Polską. Mamy jednak nadzieję, że nie będzie wspominał tego spotkania najlepiej...

Sonda
Kto wygra mecz Polska - Meksyk?
Konferencja prasowa reprezentacji z Kataru. Bereszyński i Szymański przed meczem z Meksykiem
Najnowsze