Nie żyje dziennikarz Grant Wahl

i

Autor: Instagram Grant Wahl Nie żyje dziennikarz Grant Wahl

Dramat podczas meczu

Tragedia na mundialu. Dziennikarz zmarł podczas komentowania meczu Argentyna - Holandia

2022-12-10 7:40

Tragiczne informacje napłynęły z Kataru. Kibice przez około trzy godziny emocjonowali się spotkaniem Argentyna - Holandia. Niewielu wiedziało, że w trakcie pasjonującego meczu na trybunach rozgrywał się prawdziwy dramat. Zmarł dziennikarz Grant Wahl, który komentował rywalizację Argentyna - Holandia. Nagle zasłabł podczas dogrywki. Miał 48 lat.

Grant Wahl, jeden z najbardziej znanych dziennikarzy zajmujących się piłką nożną w Stanach Zjednoczonych, zmarł w piątek, 9 grudnia podczas relacjonowania meczu Mistrzostw Świata pomiędzy Argentyną a Holandią. Żona dziennikarza, dr. Celine Gounder, epidemiolog chorób zakaźnych, która pracowała w grupie roboczej prezydenta Joe Bidena ds. koronawirusa, potwierdziła śmierć męża w komunikacie na Twitterze.

"Jestem tak wdzięczna za wsparcie ze strony rodziny piłkarskiej mojego męża Granta Wahla i tak wielu przyjaciół, którzy odezwali się dziś wieczorem. Jestem w kompletnym szoku" - napisała.

Argentyna z Lionelem Messim na czele dalej w grze! Horror w ćwierćfinale, Holendrzy gorsi po rzutach karnych

Argentyna - Holandia: Dziennikarz zmarł podczas komentowania meczu

Wahl siedział w loży prasowej, kiedy zasłabł w czasie dogrywki, co skłoniło dziennikarzy wokół niego do usunięcia krzeseł i wezwania pomocy medycznej. Dziennikarz napisał w poniedziałek, że podczas pobytu w Katarze odwiedził szpital.

"Nie miałem Covid (badam się tu regularnie), ale poszedłem dziś do kliniki medycznej w głównym centrum medialnym i powiedzieli, że prawdopodobnie mam zapalenie oskrzeli" - poinformował w tym tygodniu na platformie internetowej Substack.

Jacek Bąk o występie reprezentacji Polski na mundialu w Niemczech. Były kapitan kadry nie gryzł się w język

Grant Wahl nie żyje. Przyczyny śmierci nie są znane

Agencja Reutera zaznacza, że w szczegóły dotyczące śmierci dziennikarza nie były w pełni znane, gdy pojawiła się ta wiadomość, a Departament Stanu USA nie odpowiedział natychmiast na prośbę Reutersa o komentarz. Wahl trafił na pierwsze strony gazet na początku turnieju, kiedy został zatrzymany przez ochronę stadionu za założenie tęczowej koszulki na otwierający Puchar Świata mecz Stanów Zjednoczonych z Walią. Powiedział, że założył koszulkę jako wyraz solidarności ze społecznością LGBTQ+.

Wahl, który był korespondentem CBS Sports i autorem popularnej kolumny na platformie Substack, miał 48 lat.

QUIZ: Dariusz Szpakowski. Ile wiesz o legendzie dziennikarstwa?

Pytanie 1 z 13
Który mundial jako pierwszy skomentował Dariusz Szpakowski?
Lekarka z Charkowa na okładce Time, zauważył ją David Beckham
Najnowsze