Walia – Iran RELACJA NA ŻYWO Mundial 2022 WYNIK LIVE ONLINE

Autor: Cyfrasport Walia – Iran RELACJA NA ŻYWO Mundial 2022 WYNIK LIVE ONLINE

Walia - Iran

Iran pokonuje Walię po szalonym spotkaniu! Zabójcza końcówka spotkania

2022-11-25 13:08

Wali - Iran RELACJA. Walia przystępowała do meczu z Iranem mając na koncie jeden punkt. Co więcej, wywalczyli go, pokazując się z dobrej strony w drugiej połowie meczu z USA. Iran natomiast dostał straszne lanie od Anglii. W tym meczu jednak Irańczycy pokazali, że potrafią podnieść się po porażce. Wręcz zdominowali Walię i choć po regulaminowym czasie było 0:0, to ostatecznie zdołali zdobyć dwa gole w doliczonym czasie gry i zapewnić sobie trzy punkty. Mundial 2022 Walia - Iran WYNIK.

W swoim pierwszym meczu na mundialu w Katarze Walia zremisowała z USA 1:1. Iran z kolei przystępował do tego spotkania po porażce aż 2:6 z Anglią. Wydawało się, że Walia ma w tym meczu większe szanse na zwycięstwo i w pierwszej połowie można było odnieść takie wrażenie - Walia miała zdecydowanie częściej piłkę przy nodze. W samych strzałach jednak różnicy nie było - obie drużyny oddały po 4 strzały, z czego 2 były celne. Co więcej, Iran trafił nawet do siatki, ale sędzia słusznie odgwizdał pozycję spaloną.

W drugiej połowie Iran coraz bardziej dominował nad Walią. I choć piłkę wciąż miał przez mniej czasu, to oddawał dużo więcej strzałów - w tej części Walia uderzała na bramkę Iranu 6 razy, natomiast Iran uderzał aż 17 razy! Wynik mógł zostać otwarty już wcześniej, gdy w 51. minucie zawodnicy Iranu dwukrotnie obili słupek bramki rywala.

Dużo zmieniła czerwona kartka dla Hennesseya, bramkarza Walii, w 86. minucie. Od tamtego momentu Iran tym bardziej nacierał na rywali, ale wciąż brakowało skuteczności. Ta przyszło dopiero w samej końcówce. Pierwszy do siatki trafił Cheshmi, który w 98. minucie postanowił spróbować szczęścia zza pola karnego. Walia, mimo osłabienia rzuciła się do odrabiania strat i w 101. minucie nadziała się na kontrę, którą skutecznym strzałem zakończył Rezaeian.

Walia - Iran 0:2 (0:0)

Bramki: Cheshmi (90 + 8'), Rezaeian (90 + 11')

Kartki: żółte: Rodon (45 + 3') - Rezaeian (90 + 4') Jahanbakhsh (90 + 5') czerwone: Hennessey (86')

Walia: Hennessey - Mepham, Rodon, Davies - Roberts (57' Johnson), Ampadu (78' Allen), Ramsey (87' Ward), Williams - Bale, Moore, Wilson (58' James).

Iran: Hosseini - Rezaeian, Puraliganji, Hosseini, Mohammadi - Gholizadeh (77' Jahanbakhsh), Noorollahi (78' Cheshmi), Ezatolahi (83' Karimi), Hajsafi (77' Torabi) - Azmoun (68' Ansarifard), Taremi.

Czy Polacy wyjdą z grupy na mistrzostwach świata w Katarze?

Walia – Iran RELACJA NA ŻYWO Mundial 2022 Walia – Iran WYNIK LIVE ONLINE

Walia nie zachwyciła w pierwszym meczu na mundialu, a przynajmniej w pierwszej połowie była wyraźnie słabsza od Stanów Zjednoczonych. W drugiej połowie to Wyspiarze częściej atakowali i zdołali doprowadzić do remisu. Iran z kolei nawet przez chwilę nie był blisko pozytywnego wyniku przeciwko Anglikom i może szybko pożegnać się z turniejem, jeśli nie zdobędzie punktów w walce z Walijczykami, a to na pewno nie będzie łatwe zadanie.