Ukraina, Euro 2016

i

Autor: Eastnews

Wiemy, kiedy Ukraina zagra ze Szkocją o mundial w Katarze. Oficjalne stanowisko UEFA i FIFA

2022-04-14 21:13

Choć rozlosowano już grupy tegorocznych mistrzostw świata w Katarze, to wciąż nie znamy wszystkich uczestników imprezy. Walia czeka na przeciwnika, z którym zmierzy się w finale barażu o mundial. Poznaliśmy datę potyczki Szkocja – Ukraina. Europejska Unia Piłkarska (UEFA) podjęła ostateczną decyzję.

Tego samego dnia reprezentacja Polski zagra w Lidze Narodów z Walią. Baraż Szkocja – Ukraina miał odbyć się 24 marca. Wszystko zmieniła jednak rosyjska agresja na Ukrainie. Wojna sprawiła, że FIFA wykluczyła Rosję z rozgrywek barażowych, a mecz Szkotów z Ukraińcami musiał zostać przeniesiony. Szkoci zagrali więc z Polską (która miała grać baraż z Rosją) w meczu towarzyskim na Hampden Park w Glasgow.

Tym Nicola Zalewski przekonał do siebie we Włoszech. Były trener Romy zwraca uwagę na te cechy Polaka

Jan Tomaszewski MASAKRUJE Rybusa i Szymańskiego! Dostało im się za grę dla Rosji | Futbologia

"Po szczegółowych dyskusjach z ośmioma narodowymi federacjami (Holandii, Polski, Irlandii, Szkocji, Armenii, Belgii, Ukrainy i Walii) oraz FIFA, zakończonych wspólnym porozumieniem w duchu solidarności i współpracy, UEFA potwierdziła terminy pozostałych meczów europejskich kwalifikacji do mistrzostw świata w Katarze w ścieżce, w której znalazła się Ukraina. Dostosowano też kalendarz niektórych spotkań Ligi Narodów, aby nie kolidowały one z przełożonymi meczami barażowymi" - napisano w komunikacie na oficjalnej stronie internetowej UEFA.

Lekarze Diego Maradony trafią za kratki na 25 lat?! Nowe doniesienia z Argentyny w sprawie śmierci legendy

Jak już wspomnieliśmy, półfinał miał odbyć się 24 marca. Finał pięć dni później. Mecz Szkocja – Ukraina odbędzie się 1 czerwca, zwycięzca tego spotkania zagra z Walią (która w półfinale pokonała Austrię) 5 czerwca w meczu decydującym o awans na mistrzostwa. Reprezentacja Polski sprawdzi formę Walijczyków 1 czerwca, a następnie 8 czerwca zmierzy się z  Belgią i 11 czerwca z Holandią. Mecze odbędą się w ramach fazy grupowej Ligi Narodów UEFA.

Media: Kolejny cios Ukrainy wymierzony w Rosję. Takiego zastępstwa jeszcze nie było, to zaboli

Nasi Partnerzy polecają
Najnowsze