Paszport

i

Autor: Pixabay Paszport

Katar 2022

Zmuszą kibiców do oddania paszportów. Chodzi o mistrzostwa świata w Katarze! Kolejne utrudnienia

2022-10-10 8:15

Kibice szykują się na piłkarskie mistrzostwa świata w Katarze. Na przełomie listopada i grudnia najlepsze zespoły świata będą rywalizować o miano tego najlepszego - prestiż i wieczną chwałę. Niestety, nie wszystkim będzie dane zobaczyć to na stadionach. Co więcej, część kibiców zostanie zmuszona do tego, by... zawczasu oddać paszporty. - Zrobimy wszystko, aby tym, którzy swoim zachowaniem mogą przeszkodzić w spokojnym przeprowadzeniu turnieju, uniemożliwić to - mówiła minister Wielkiej Brytanii Suella Braverman.

Piłkarskie mistrzostwa świata zbliżają się wielkimi krokami. Na mundial w Katarze, który pierwszy raz odbędzie się zimą, a nie latem, zjadą się 32 czołowe zespoły ze świata. Wśród nich będą także Polacy. Na Bliski Wschód wybierają się też dziesiątki tysięcy kibiców złaknionych futbolu na najwyższym poziomie. Wielu z nich jednak do Kataru nie doleci. Brytyjski rząd ma plan, jak uniemożliwić fanom wyjazd na mundial, jeśli mają oni stadionowy zakaz. Okazało się, że będą musieli oddać swoje... paszporty!

Gwiazdor reprezentacji kontuzjowany. Ważna wiadomość dla Czesława Michniewicza. Straci mundial?

MŚ Katar 2022: Kibice oddadzą paszporty! Nie pojadą na mundial

Ponad 1300 brytyjskich kibiców, na których został nałożony tzw. zakaz stadionowy, przed mistrzostwami świata w Katarze muszą oddać na policję paszporty - przekazało rodzime Ministerstwo Spraw Wewnętrznych. Osobom, które nie poddadzą się temu zaleceniu i będą próbować wyjechać do Kataru, grozić będą wysokie grzywny bądź kara więzienia do sześciu miesięcy.

Ci z fanów futbolu, którzy w czasie trwania mundialu będą chcieli pojechać do innego kraju niż Katar, będą musieli otrzymać specjalne pozwolenie i przejść odpowiednie procedury administracyjne.

To był wyjątkowy mecz dla gwiazdki Legii. Tak Maciej Rosołek podsumował gola z Wartą [WIDEO]

Minister o kibicach: Zrobimy wszystko, by uniemożliwić przeszkadzanie

"Nie możemy się już doczekać kibicowania Anglii i Walii w Katarze, ale jednocześnie zrobimy wszystko, aby tym, którzy swoim zachowaniem mogą przeszkodzić w spokojnym przeprowadzeniu turnieju, uniemożliwić to" - zaznaczyła brytyjska minister Suella Braverman. Podobne przepisy obowiązywały już cztery lata temu przy okazji MŚ w Rosji

Sonda
MŚ Katar 2022 - Polska wyjdzie z grupy?

Najlepsze reakcje na losowanie eliminacji Euro 2024. Memy i komentarze

Żenujące zachowanie Krychowiaka. Zakpił z dziennikarzy po meczu z Walią. Futbologia Przemka Ofiary
Nasi Partnerzy polecają
Najnowsze