Ale jaja! Toure trenerem w Rosji

2021-06-14 14:06
Yaya Toure
Autor: EastNews Yaya Toure

Legendarny piłkarz, w przeszłości gwiazda czołowych klubów Europy, z Barceloną i Man City na czele, wchodzi w skład sztabu trenerskiego rosyjskiego ligowca. 38-letni Yaya Toure, wieloletni reprezentant Wybrzeża Kości Słoniowej, podpisał kontrakt z Achmatem Grozny grającym w rosyjskiej Premier Lidze. Będzie asystentem głównego trenera, Andrieja Tałałajewa. Umowa obowiązuje na najbliższy sezon.

Najbardziej znanym etapem kariery piłkarskiej Toure był okres gry w Manchesterze City w latach 2010–18. Ma ponad 200 meczów na koncie w barwach tej drużyny i strzelił dla niej blisko 60 bramek. Trzy razy był mistrzem Anglii. Iworyjczyk zakończył reprezentacyjną karierę w 2016 roku, a ostatnim zespołem klubowym piłkarza był chiński Qingdao Huanghai w sezonie 2019/20. Zagrał w 14 meczach, strzelił 2 gole. Potem Tyoure postanowił kontynuować związek z futbolem, ale już w roli trenera. W tym roku związał się na krótko z ukraińskim Olimpikiem Donieck w roli asystenta szkoleniowca. Toure grał też m.in. w Barcelonie, AS Monako i Olympiakosie.

EURO 2020: GORĄCE ROSJANKI i STADION ZA MILIARD l Futbologia

Euro 2020: Tak Robert Lewandowski żongluje piłką w sali balowej hotelu w St. Petersburgu. Wokół pełno szkła i eleganckie żyrandole [WIDEO]

Achmat Grozny to obecna (od 2017 r.) nazwa klubu, który przez lata był znany jako Terek (nazwa pobliskiej rzeki). Barwy tej drużyny reprezentowali w swoim czasie także liczni Polacy. W Groznym występowali: Maciej Rybus, Marcin Komorowski, Maciej Makuszewski, Konrad Michalak, Damian Szymański, czy Piotr Polczak.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE