Yaya Toure

i

Autor: EastNews Yaya Toure

Ale jaja! Toure trenerem w Rosji

2021-06-14 14:06

Legendarny piłkarz, w przeszłości gwiazda czołowych klubów Europy, z Barceloną i Man City na czele, wchodzi w skład sztabu trenerskiego rosyjskiego ligowca. 38-letni Yaya Toure, wieloletni reprezentant Wybrzeża Kości Słoniowej, podpisał kontrakt z Achmatem Grozny grającym w rosyjskiej Premier Lidze. Będzie asystentem głównego trenera, Andrieja Tałałajewa. Umowa obowiązuje na najbliższy sezon.

Najbardziej znanym etapem kariery piłkarskiej Toure był okres gry w Manchesterze City w latach 2010–18. Ma ponad 200 meczów na koncie w barwach tej drużyny i strzelił dla niej blisko 60 bramek. Trzy razy był mistrzem Anglii. Iworyjczyk zakończył reprezentacyjną karierę w 2016 roku, a ostatnim zespołem klubowym piłkarza był chiński Qingdao Huanghai w sezonie 2019/20. Zagrał w 14 meczach, strzelił 2 gole. Potem Tyoure postanowił kontynuować związek z futbolem, ale już w roli trenera. W tym roku związał się na krótko z ukraińskim Olimpikiem Donieck w roli asystenta szkoleniowca. Toure grał też m.in. w Barcelonie, AS Monako i Olympiakosie.

EURO 2020: GORĄCE ROSJANKI i STADION ZA MILIARD l Futbologia

Euro 2020: Tak Robert Lewandowski żongluje piłką w sali balowej hotelu w St. Petersburgu. Wokół pełno szkła i eleganckie żyrandole [WIDEO]

Achmat Grozny to obecna (od 2017 r.) nazwa klubu, który przez lata był znany jako Terek (nazwa pobliskiej rzeki). Barwy tej drużyny reprezentowali w swoim czasie także liczni Polacy. W Groznym występowali: Maciej Rybus, Marcin Komorowski, Maciej Makuszewski, Konrad Michalak, Damian Szymański, czy Piotr Polczak.

Przyśpiewki polskich kibiców na EURO 2021. Każdy kibic je zna! A ty?

Pytanie 1 z 10
Biało-czerwone to...
Najnowsze