Jakub Moder

Autor: Cyfra Sport Jakub Moder

Będzie bohaterem?

Jakub Moder dostanie kolejne minuty w Anglii i pogoni Wilki? Pomocnik Brighton na celowniku giganta

2024-01-22 20:22

Brighton, ale i w reprezentacji Polski. Jakub Moder krok po kroku buduje na nową pozycję w angielskim klubie. Sztab kadry bacznie obserwuje utalentowanego pomocnika. Czy dziś zawodnik w meczu z Wolverhmapton dostanie kolejne minuty w Brighton? Pojawiają się informacje o zainteresowaniu jego osobą ze strony giganta.

Pięć występów w Premier League

Moder stracił blisko dwa lata z powodu kontuzji kolana. Wrócił pod koniec ubiegłego roku i od tego momentu menedżer Brighton wprowadza go do zespołu. W ligowym meczu z Wolverhampton znalazł się wśród rezerwowych. Czy pojawi się na boisku i pogoni "Wilki"? Na razie jego dorobek w tym sezonie to pięć gier w lidze angielskiej oraz dwa występy w Pucharze Ligi.

Robert Lewandowski oceniony przez hiszpańskie media. To największy zarzut wobec polskiej gwiazdy Barcelony

Liczą na niego w kadrze

Piłkarz jest nadzieją reprezentacji Polski, w której po raz ostatni zagrał w wygranym 2:0 meczu barażowym ze Szwecją, który zapewnił awans na mundial w Katarze. - Liczymy już nie na czas, a liczymy bardziej na minuty Jakuba Modera, bo te minuty przybliżają go do świetnej dyspozycji - powiedział ostatnio Sebastian Mila, trener kadry w rozmowie z portalem meczyki.pl. - To jest nietuzinkowy piłkarz, który w ustawieniu potrafi zmodyfikować wiele rozwiązań, w defensywie i ofensywie. Jego charakterystyka powoduje, że możesz do niego dobierać różnego typu piłkarzy i różne ustawienia. To jest niesamowity plus w jego kontekście - zaznaczył.

Szymon Żurkowski zszokował Włochy, padły słowa o trójkącie bermudzkim. Tak zareagowano na strzeleckie popisy gwiazdy Empoli

Sięgnie po niego mistrz Turcji?

Kadrowicz wzbudza zainteresowanie na transferowym rynku. Jak podał portal transfermarkt.pl powołując się na tureckie źródła Moderem interesuje się Galatasaray Stambuł. To najbardziej utytułowany zespół nad Bosforem. W tym sezonie drużyna zajmuje drugie miejsce i celuje w obronę mistrzostwa.

Piotr Zieliński zgarnie Superpuchar Włoch? Były kadrowicz wskazuje faworyta finału, komentuje sytuację gwiazdy Napoli

QUIZ: Rozpoznasz polskich piłkarzy? Lewandowskiego zna każdy, a resztę? 15/20 to absolutne minimum