Niemiec trenerem wielkiego klubu. Idzie na pomoc „Czerwonym Diabłom”

2021-11-29 16:24
Ralf Rangnick: wiek, wzrost, kariera, kluby. To nowy trener Polski?
Autor: Oliver Behrendt/Pixathlon/REPORTER/East News Ralf Rangnick: wiek, wzrost, kariera, kluby. To nowy trener Polski?

Ralph Rangnick został nowym trenerem Manchester United. Podpisał kontrakt z 20-krotnym mistrzem Anglii do końca tego sezonu. Po znalezieniu nowego szkoleniowca, od następnego sezonu przez 2 lata będzie pełnił funkcję konsultanta w MU.

Niemiec przejmie zespół po zwolnionym przed tygodniem Norwegu Ole Gunnarze Solskjaerze. „Czerwone Diabły” spisują się słabo w lidze, bo po 13. kolejkach zajmują 8 miejsce tracąc do prowadzącej w tabeli Chelsea już 12 pkt. Lepiej idzie im w Lidze Mistrzów, gdzie są liderem w swojej grupy i na jedną kolejką przed końcem tej fazy, mają zapewniony awans do play-off rozgrywek. W dwóch ostatnich meczach ligowych drużynę z Manchesteru prowadził  Michael Carrick i pozostanie na stanowisku, dopóki Rangnick nie otrzyma wymaganego pozwolenia na pracę. Rangnick to jeden z najwybitniejszych trenerów niemieckich, który w ostatnich latach realizował z sukcesami projekty takich klubów jak Hoffenheim i koncernu RB – w Lipsku i Salzburgu. W ostatnich miesiącach pełnił funkcję dyrektora sportowego w Lokomotiwie Moskwa, ale porozumiał się w sprawie odejścia i podejmie pracę w Anglii. - Skład pełen jest utalentowanych zawodników, zarówno młodych, jak i doświadczonych. Przez następne sześć miesięcy skupię się na tym, aby piłkarze wykorzystali swój potencjał zarówno indywidualnie, jak i, co ważniejsze, jako drużyna - powiedział Rangnick.

Trzęsienie ziemi w Herthcie Berlin. Krzysztof Piątek ma nowego trenera!

Sonda
Czy sądzisz, że RL9 zasłużył na Złotą Piłkę?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze