Trzęsienie ziemi w Herthcie Berlin. Krzysztof Piątek ma nowego trenera!

2021-11-29 13:49
Tayfun Korkut
Autor: PAP Tayfun Korkut

Pal Dardai nie jest już trenerem Herthy Berlin, w której występują Krzysztof Piątek oraz Dennis Jastrzembski. Klub rozstał się z Dardaiem ze skutkiem natychmiastowym, a jego następcą do końca sezonu będzie Tayfun Korkut.

Wydaje się, że czarę goryczy włodarzy Herthy przelał ostatni mecz ligowy, w którym Hertha zremisowała z Augsburgiem 1:1, po golu straconym w doliczonym czasie gry. - Chcielibyśmy podziękować Palowi Dardaiowi za jego pracę. W zeszłym sezonie przejął drużynę w trudnej sytuacji i utrzymał ją w lidze w trudnych okolicznościach – powiedział dyrektor sportowy Herthy Fredi Bobić, cytowany przez oficjalną stronę klubu. - Z Tayfunem Korkutem chcemy teraz dać drużynie nowy impuls. Tayfun udowodnił już w przeszłości, że potrafi nie tylko ustabilizować drużynę, ale dalej ją rozwijać dzięki swojej skrupulatnej i pełnej pasji pracy oraz swojemu pomysłowi na futbol. Hertha, w którą w ostatnich latach miliony euro zainwestował biznesmen Lars Winhorst nie spełnia oczekiwać władz klubu i kibiców. Po trzynastu kolejkach obecnego sezonu zajmuje 14 miejsce w lidze, mając zaledwie 1 punkt przewagi na strefą spadkową. W tym sezonie wygrała tylko 4 mecze ligowe. W Herthcie trenerzy zmieniają się ostatnio bardzo często. Tylko w ubiegłem sezonie pracowało w niej aż czterech szkoleniowców – z Dardaiem włącznie. Korkut do tej pory był trenerem m. in. w Hannover 96, Bayer Leverkusen, VfB Stuttgart. W przeszłości również asystentem selekcjonera reprezentacji Turcji. Posiada obywatelstwo niemieckie i tureckie. Asystentem Korkuta w w Herthcie będzie były piłkarz tego klubu, Ilja Aracić.

Złota Piłka 2021: Dlatego Lewandowski powinien wygrać! Artur Wichniarek zdradza powody, nie ma wątpliwości

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze