Gianni Infantino

i

Autor: Cyfra Sport Gianni Infantino

MŚ Kobiet

Prezydent FIFA wybuchł przed mistrzostwami świata! Nie akceptuje takich sytuacji, powiedział to wprost

2022-10-22 20:05

Mistrzostwa świata odbędą się za niespełna miesiąc w Katarze. 32 reprezentacje staną do walki o prestiżowy tytuł mistrzów świata, który postara się obronić zespół Francji. Początek turnieju zaplanowany jest na 20 listopada, wówczas zagra w tym meczu gospodarz turnieju - Katar z Ekwadorem. Prezydent FIFA wypowiedział się na temat przyszłorocznych mistrzostw świata kobiet, a przede wszystkim praw do transmisji podczas tej imprezy.

Podczas konferencji prasowej przed losowaniem grup przyszłorocznych mistrzostw świata kobiet, Gianni Infantino - Prezydent FIFA, wypowiedział się na temat niezrozumiałej sytuacji, która dotyczy praw telewizyjnych podczas tej imprezy. Chodzi o oferty dotyczące praw telewizyjnych, zdaniem Włocha są one bardzo niskie. - To jest nie do przyjęcia. Niektórzy oferują 100 razy mniej niż w przypadku mistrzostw świata mężczyzn. Nie chcę wskazywać, o kogo chodzi, nadawcy zdają sobie ze wszystkiego sprawę. To jest niemożliwe do zaakceptowania. Wiemy, że w niektórych krajach oglądalność mistrzostw świata zarówno mężczyzn jak i kobiet stoi na podobnym poziomie - skrytykował Infantino.

Infantino tego nie rozumie! Śmieszne oferty dotyczące praw telewizyjnych podczas mistrzostw świata kobiet

Prezydent FIFA nie rozumie nadawców, którzy są za równym traktowaniem futbolu męskiego oraz żeńskiego, a w takich sytuacjach już tak to nie wygląda. - Niektóre kraje są dobre w mówieniu, że FIFA powinna kłaść większy nacisk na równe szanse, na traktowanie mężczyzn i kobiet w ten sam sposób. Oczywiście dążymy do tego i staramy się to zrobić najlepiej, jak potrafimy, ale dobrze by było, jakby za tymi słowami podążały także czyny i każdy dołożył coś do tego - przekazał Włoch.

Nie jest tajemnicą, że to męski futbol jest bardziej popularny na świecie. Patrząc na zarobki piłkarzy oraz piłkarek to jest przepaść. Dla przykładu najlepiej opłacana zawodniczka - Samantha Kerr zarabia 500 tysięcy euro rocznie, gdzie niektórzy piłkarze takie pieniądze kasują co tydzień.

Mistrzostwa świata kobiet odbędą się w Australii i Nowej Zelandii w terminie od 20 lipca do 20 sierpnia 2023 roku.

Jan Tomaszewski OCENIA POWOŁANIA Michniewicza!
Nasi Partnerzy polecają
Najnowsze