Piłkarz Evertonu oskarżony o molestowanie nieletnich. Wyszedł za kaucją

2022-01-20 16:58
Molestowanie seksualne
Autor: SHUTTERSTOCK

Śledczy oskarżają piłkarza Evertonu o popełnienie przestępstw seksualnych przeciwko nieletnim. Nazwisko z powodów kodeksowych nie mogło zostać ujawnione, wiadomo natomiast, że zawodnik został po raz trzeci w toku sprawy zwolniony za kaucją w oczekiwaniu na dalsze dochodzenie.

Sprawa wyszła na jaw już jakiś czas temu, pierwsze zatrzymanie miało miejsce latem ubiegłego roku, natomiast ostatnio po raz trzeci nastąpiło formalne zwolnienie piłkarza za kaucją. Ten stan utrzyma się do czasu zakończenia pracy śledczych, którzy badają oskarżenia. Sportowiec nie musi w związku z tym przebywać za kratkami, został jednak zawieszony przez klub. Nazwiska oskarżonego nie podaje się z powodów proceduralnych, natomiast internet był pełen spekulacji. Doszło do tego, że... niesłusznie wskazano na Bogu ducha winnego innego zawodnika – pomocnika Fabiana Delpha – i jego personalia przewijały się w związku ze sprawą przez jakiś czas.

Zmarł reprezentacyjny piłkarz. Grał w olimpijskim finale Polska – NRD

Obecne zwolnienie za kaucją oskarżonego obowiązuje do 17 kwietnia – przekazała policja w Manchesterze. Kaucja odnawiana jest co trzy miesiące. Pierwsze zatrzymanie miało miejsce 16 lipca 2021. „Daily Mail” ujawnił wówczas, że żona piłkarza opuściła wtedy dom rodzinny. Jednak obecnie małżonka zawodnika Evertonu miła do niego wrócić i ma go wspierać go w trudnej sytuacji. „Tworzą silną rodzinę” – jak usłyszał „The Sun”.

Lewandowski wzruszył się podczas patriotycznej przemowy. Te słowa o Polsce nie przejdą bez echa

Od pół roku trwa więc śledztwo w sprawie zarzutów o molestowanie nieletnich. Piłkarz wszystkiemu stanowczo zaprzecza. Policja poinformowała, że podczas rewizji w domu pozyskała potencjalny materiał dowodowy. 

Sonda
Czy kary za pedofilię powinny być wyższe?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze