Premier League. United pokonuje City, cudowny gol Rooney'a. Zapis relacji NA ŻYWO w internecie

2011-02-12 14:40

Po zaciętym meczu Manchester United pokonał 2:1 Manchester City w 157. derbach Manchesteru. "Czerwone Diabły" zatem nadal pewnie prowadzą w tabeli Premier League. Ozdobą bardzo ciekawego meczu na Old Trafford była fenomenalna bramka Wayne'a Rooney'a, który zdobył gola strzałem z przewrotki. Zapraszamy do przeczytania zapisu relacji NA ŻYWO.

Manchester United - Manchester City 2:1 (41. Nani, 78. Rooney - 65. Dżeko)
Posiadanie piłki: 51% MU, 49% MC
Strzały niecelne: 5 MU, 5 MC
Strzały celne: 6 MU, 8 MC

KONIEC DRUGIEJ POŁOWY

93 min - gospodarze utrzymują się przy piłce, czekają na końcowy gwizdek, tutaj już chyba nic się nie wydarzy

90 min - 4 minuty doliczone do drugiej połowy

89 min - zamieszanie w polu karnym United. Van der Sar jest jednak faulowany przez Kompanego podczas walki o górną piłkę

88 min - żółta kartka dla Giggsa, który faulował Teveza

86 min - kontratak Untied, ale Nani zbyt długo czekał z podaniem i stracił piłkę

85 min - róg dla City pod tym, jak piłka odbiła się od Naniego

84 min - Vidić zatrzymuje atak Silvy i odbiera z łatowścią piłkę Hiszpanowi

82 min - Evra faulowany na wysokości pola karnego. Wolny dla United, choć zanim sędzia przerwał grę, gospodarze mogli strzelić gola...

81 min - strzał Berbatowa, jednak wprost w ręce Harta

78 min - GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL!!!!!!!!!!!!!! Wayne Rooney strzela przepiękną przewrotką!!!! Fenomenalne uderzenie!!!!!! Coś pięknego, takie gole to prawdziwa rzadkość!!! United prowadzi 2:1 !!

77 min - okres przewagi Manchesteru City, goście dłużej są przy piłce, ale niewiele z tego wynika

75 min - Nani ładnie przeszedł dwóch rywali, ale strzał poszybował nad bramką

73 min - Giggs mógł dośrodkować, ale uwikłał się w drybling i Kompany odebrał mu piłkę

72 min - atak City, Tevez próbował podać do Dżeko, ale akcja nie zakończyła się strzałem

71 min - Giggs wdarł się w pole karne, ale jego podanie przejmuje Silva

69 min - teraz strzelał Tevez, ale pośliznął się i piłka ląduje w rękach holenderskiego bramkarza United

68 min - strzla Nani, ale pewnie broni Hart

67 min - na boisku melduje się najlepszy strzelec Premier League i Manchesteru United - Dimitar Berbatow (19 goli). Schodzi Anderson

66 min - Scholes faluje i dostaje żółtą kartkę

65 min - GOOOOOOOOOOL! Mamy remis. Strzelcem zmiennik - Edin Dżeko, to jego pierwszy gol w Premier League. Choć napastnik miał mnóstwo szczęścia, gdyż piłka odbiła się od jednego z piłkarzy United i całkiem zmyliła Van der Sara.

62 min - słabe dośrodkowanie Giggsa, obrońcy ubiegli Naniego i przejęli piłkę

60 min - kolejna zmiana w zespole City. Schodzi James Milner, w jego miejsce na boisku melduje się Edin Dżeko

57 min - Giggs podaje prostopadle do Rooneya, ale jednak czystym wślizgiem ubiega w polu karnym Anglika Kompany

56 min - groźnie po rożnym dla City. Piłkę lecącą w stronę bramki wybija Rooney. Chwilę potem David Silva strzela wprost w Van der Sara

55 min - Lescott powstrzymuje szarżującego prawą stroną Naniego, od bramki zaczyna Hart

53 min - schodzi Koralow, w jego miejsce Shaun Wright-Phillips (City)

51 min - wrzutka Giggsa bardzo niecelna, piłkę przejmuje obrona City

49 min - Koralow z rzutu rożnego, ale dośrodkowania nie przejmuje żaden z jego kolegów

48 min - póki co bez akcji z obu stron, początek drugiej połowy przypomina początek meczu, czyli dużo walki w środku boiska

46 min - początek drugiej połowy meczu

KONIEC PIERWSZEJ POŁOWY

45 min - strzał Giggsa przelatuje nad bramką. Sędzia dolicza 2 minuty do pierwszej połowy

45 min - O'Shea podaje do Andersona, który jest na polu karnym. Brazylijczyk pada na murawę, ale nie ma mowy o karnym

44 min - Vidić fauluje Teveza blisko linii środkowej boiska, obrona United radzi sobie jednak z późniejszą akcją City

42 min - Milner fauluje Rooney'a. Zdecydowanie spóźniony wślizg i zasłużona żółta kartka dla zawodnika City

41 min - GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL!!!! Manchester United prowadzi!!!! Wspaniała kontra gospodarzy, fenomenalne podanie Giggsa do Naniego, Portugalczyk przyjmuje ją, wpada w pole karne i strzałem po ziemi pokonuje bramkarza City. 1:0 dla "Czerwonych Diabłów"

38 min - teraz akcja w polu karnym United. Silva podpada do obitej piłki, strzela, jednak uderzenie odbija się od Evry i wypada na róg

37 min - Nani znów poczarował przed pole karnym, ale uderzenie z lewej nogi przeleciało nad bramką

36 min - Nani wpadł w pole karne, strzela, ale piłka ląduje wprost w rękach Harta. Za lekko

34 min - ładna akcja United! Najpierw O'Shea podaje górą do Giggsa, ten wrzuca piłkę na daleki słupek, gdzie głową strzela Fletcher. Szkot trafił jednak wprost w bramkarza City. To pierwszy celny strzał w tym meczu

33 min - znów okres gry w środku pola. Posiadanie piłki: 51% United, 49% City

31 min - Koralow strzela prawą nogą... bardzo niecelnie. Piłka przeleciała dobre 2 metry nad bramką

29 min - Silva złapany na spalonym, wcześniej strzelał Koralow, ale piłka trafiła właśnie w Hiszpana

28 min - znów Nani i znów niecelnie. Okres dłuższych ataków Untied

26 min - niecelne dośrodkowanie Naniego. Nadal na Old Trafford bez celnych strzałów...

25 min - Giggs założył "siatkę" Richardsowi, podaje do Rooney'a, ale Anglia znów ubiega Kompany

24 min - Tevez, Toure i Silva wymienili kilka podań przed polem karnym rywali, ale ostatecznie stracili piłkę

23 min - Scholes ładnie podaje w tempo do Every tuż przed polem karnym, jednak Francuza ubiega niezawodny jak do tej pory Kompany

21 min - znów gra w środku pola, dużo podań z obu stron, jednak brak akcji podbramkowych

19 min - Vincent Kompany fauluje Rooney'a i ogląda żółtą kartkę

18 min - wrzutka Naniego, jednak bardzo słaba i wybijają obrońcy

18 min - posiadanie piłki: 60% dla Untied, 40% dla City

16 min - znów zaspała obrona United. W pole karne wpadł Toure, który otrzymał piłkę do Silvy, ale jego uderzenie odbija się od jednego z rywali

14 min - faul Naniego na środku boiska, wcześniej obrona City zabrała piłkę Giggosiw, którzy szarżował na bramkę

13 min - O'Shea fauluje Zabaletę na wysokości pola karnego. Dośrodkowanie Koralowa "zamknął" Toure, ale jego uderzenie głową przeleciało wysoko ponad bramką

12 min - atakuje Silva, ale Vidić po profesorsku przecina podanie do Teveza

11 min - Nani z dystansu lewą nogą, uderzenie mocne, które przelatuje nad poprzeczką. Niewiele brakowało

10 min - póki co zero do zera na tablicy, a także zero do zera w celnych strzałach

8 min - podanie Silvy do Teveza, ale Argentyńczyk strzela wysoko nad bramką

6 min - Giggs atakuje lewą stroną, ale piłka trafia na aut. Dobry, szybki mecz na Old Trafford

5 min - tym razem na pole karne City wdarł się Giggs, ale wywalczył jedynie rzut rożny

4 min. - ależ szansa dla gości! Tevez do Sily w polu karnym, Hiszpan strzela wzdłuż bramki Van der Sara, ale piłka o centymetry mija słupek! Obrona United nie wiedziała, co się dzieje!

3 min. - teraz Richards z City w ferowrze walki sfaulował... bocznego arbitra

2 min. - ostra walka w środku boiska, Scholes fauluje Milnera, ale sędzia nie przerywa gry. Póki co bez strzałów na bramkę

1 min. - Nani wywalczył rzut rożny, ale po wrzutce piłka ląduje w rękach Harta

1 min. - kapitanami drużyn są Vidić (United) i Tevez (City). Rozpoczynają gospodarze

I POŁOWA

Oto składy obu drużyn:

Mancheter United: Van der Sar - Evra, Smalling, Vidić, O'Shea - Anderson, Giggs, Nani, Scholes, Fletcher - Rooney
Rezerwa: Lindegaard, Brotw, Rafael, Carrick, Owen, Berbatow, Hernandez

Manchester City: Hart - Richards, Kompany, Zabaleta, Kolarow - Lescott, Milner, Barry, Silva, Yaya Toure - Tevez
Rezerwa: Given, Boateng, K. Toure, Wright-Phillips, Vieira, Dżeko, Jo

Zanosi się na naprawdę zacięte spotkanie na Old Trafford. Gospodarze osłabieni brakiem obrońców – Rio Ferdinanda i Johnego Evansa, nadal są liderami Premier League, z 54 punktami na koncie. Goście, w których składzie może zabraknąć Marco Balotelliego, są na trzeciej pozycji i do lokalnego rywala tracą 5 „oczek”. Statystyki przemawiają za United, gdyż „The Citizens” podczas 26 ostatnich wizyt na Old Trafford wygrali... zaledwie raz. Jak będzie dziś? Początek relacji NA ŻYWO w tym miejscu o 13:45.

Przeczytaj koniecznie: Manchester United ma nowego właściciela