Paweł Wszołek, Legia Warszawa

i

Autor: Cyfra Sport Paweł Wszołek

Reprezentant Polski był o włos od transferu do Chelsea! NIE UWIERZYSZ, dlaczego nie wyszło

2020-01-04 11:58

W obecnym sezonie swą pozycję w Premier League ustabilizował Jan Bednarek i występuje w tych rozgrywkach regularnie. Zanim jednak defensor przeniósł się do Anglii, mogliśmy oglądać innego reprezentanta Polski na tamtejszych boiskach i to w bardzo silnym klubie - Chelsea. O tym, jak blisko przenosin do Londynu był Paweł Wszołek, sam zainteresowany zdradził "Przeglądowi Sportowemu".

Skrzydłowy opuścił Ekstraklasę w 2013 roku przenosząc się z Polonii Warszawa do Sampdorii Genua. W 2016 roku kupił go natomiast Hellas Werona, ale po tym fakcie zabawił w mieście Romea i Julii tylko przez lipiec i sierpień, aby trafić na wypożyczenie do Anglii - do Queens Park Rangers. A po półroczu w Londynie na zapleczu Premier League, jak zdradza sam zainteresowany, zgłosiła się po niego Chelsea.

Problem w tym, że reprezentant Polski... nie mógł skorzystać z propozycji "The Blues". - Przyszedł do mnie menedżer Ian Holloway i poinformował, że do klubu wpłynęła oferta ze Stamford Bridge. Trenerem Chelsea był wówczas Antonio Conte, który pilnie potrzebował zmiennika na wahadło dla Victora Mosesa, bo ze względu na kontuzję ktoś mu wypadł. A ja miałem w tamtym czasie bardzo dobrą serię meczów, zaliczyłem kilka asyst, stąd zainteresowanie. Problem jednak w tym, że wysyłając faks, w Chelsea nie sprawdzili, że nie mogą mnie kupić ze względów proceduralnych. W jednym sezonie można bowiem reprezentować barwy tylko jednego klubu, a ja zanim przyszedłem do QPR, zdążyłem zagrać minutę w Pucharze Włoch w barwach Hellasu. Temat szybko więc upadł, a kilka miesięcy później Chelsea kupiła na tę pozycję Davide Zappacostę za 30 mln euro - wyjawił Wszołek na łamach "Przeglądu Sportowego".

Z perspektywy polskich kibiców z pewnością można żałować zaistniałej sytuacji, nie wspominając już o samym zainteresowanym. Zabrakło bowiem naprawdę niewiele, aby Wszołek trafił do ekipy, która kroczyła wówczas po wygranie mistrzostwa Anglii i ostatecznie osiągnęła swój cel.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze