Autor: AP

Ale wyczyn!

Ta seria nie ma końca. Zespół z Bundesligi wyrównał historyczny rekord Benfiki Lizbona!

2024-05-05 21:48

Piłkarze Bayeru Leverkusen na ustach całej Europy. Nie może być inaczej skoro wyrównali rekordowe osiągniecie w historii europejskiej piłki. Dzisiejsze spotkanie z Eintrachtem Frankfurt było 48. meczem "Aptekarzy" z rzędu bez porażki, licząc wszystkie rozgrywki.

Tym samym Bayer wyrównał rekord Benfiki z ubiegłego wieku. W latach 1963-65 Benfica zaliczyła taką samą serię meczów bez przegranej. Bayer dogonił wielokrotnych mistrzów Portugalii w wielkim stylu, bo dzisiaj zdemolował Eintracht Frankfurt w meczu ligowym 5:1. Dokonał tego na boisku rywala. Podopieczni Xabiego Alonso nie musieli dzisiaj odrabiać strat w końcówce meczu, jak to miało kilka razy ostatnio. Wprawdzie do 44 minuty Eintracht był równorzędną drużyną i wynik był remisowy 1:1, to Patrick Schick tuż przed przerwą wyprowadził Bayer na prowadzenie.

Korona nad przepaścią. Niewykorzystana szansa w meczu z Piastem, ten remis jest porażką

Po przerwie podopieczni hiszpańskiego trenera zdominowali rywala i zaaplikowali mu 3 gole. Tym samym mają szansę zakończyć rozgrywki Bundesligi bez przegranego meczu! Do końca sezonu pozostały dwie kolejki. Po wyrównaniu serii Benfiki, niemiecki zespół już w czwartek może być samodzielnym liderem w tej klasyfikacji. Drużyna z Leverkusen zagra rewanżowy mecz z AS Roma w półfinale Ligi Europy. W Rzymie niemiecki zespół wygrał 2:0. Przed Bayerem szansa na potrójną koronę, bo po zapewnieniu sobie mistrzostwa Niemiec, ma szansę na triumf w Lidze Europy i Pucharze Niemiec.

Czarny dzień w historii Pogoni Szczecin. Porażka na boisku i w gabinetach [KOMENTARZ]