PIłka nożna, Arsenal, skandal, bramkarz, Aaron Ramsdale

i

Autor: AP Bramkarz Arsenalu Aaron Ramsdale po incydencie w meczu z Tottenhamem

Kibic ukarany za napaść na piłkarza

Wypił sześć piw i skopał bramkarza Arsenalu. Teraz usłyszał surowy wyrok

2023-02-17 15:39

Nie opłacało się przyjść na mecz w stanie nietrzeźwości i stracić panowanie nad sobą. 35-letni kibic, który w styczniu podczas londyńskiego spotkania derbowego Premier League Tottenham – Arsenal zaatakował bramkarza gości Aarona Ramsdale’a, otrzymał czteroletni zakaz wstępu na stadiony.

Kanonierzy w tym starciu pokonali Spurs 2:0, a Ramsdale został kopnięty przez fana miejscowych. Sprawcą napaści okazał się Joseph Watts z Dalston we wschodnim Londynie. Tuż po zakończeniu meczu golkiper, celebrując wygraną, zbierał swoje rzeczy zza bramki, kiedy nagle przez ogrodzenie oddzielające widownię od murawy przeskoczył kibic i kopnął go w plecy. Po napaści wycofał się ponownie na trybuny.

Były reprezentant Polski szczerze o homoseksualistach w piłce. Za jego czasów "nie mieliby życia", mocne słowa

Oskarżony Watts pojawił się w sądzie magistrackim w Uxbridge, gdzie przyznał się do napaści na piłkarza Arsenalu. Poza zakazem stadionowym otrzymał nakaz pracy społecznej i musi zapłacić Ramsdale’owi 100 funtów tytułem odszkodowania.

Wypił sześć piw, rzucał monetami na murawę

Napastnik nie ukrywał w sądzie, że wcześniej podczas meczu rzucił na boisko cztery monety. Watts przyznał również, że był pijany po wypiciu sześciu piw.

Jan Tomaszewski nie wytrzymał! Ostre słowa o machlojach Barcelony, "mam nadzieję, że za to beknie"

W zeznaniu odczytanym w sądzie piłkarz opowiedział, że po poturbowaniu przez kibica musiał skorzystać z usług fizjoterapeuty, bo czuł, że ma zesztywniałe plecy, choć nie nosiły śladów uderzenia „Nigdy nie zdarzyło mi się, by ktoś wszedł na boisko i mnie kopnął. To było kompletnie nie do zaakceptowania, bym został napadnięty w trakcie pracy” – zeznał bramkarz Arsenalu.

Reprezentant Anglii dodał, że po tym, co się stało, stał się bardziej ostrożny w kontekście przyszłych występów.

Nasi Partnerzy polecają
Najnowsze