Gerard Pique, Robert Lewandowski

i

Autor: EAST NEWS Gerard Pique, Robert Lewandowski

Koniec kariery Pique

Gerard Pique postanowił zakończyć karierę! W taki sposób Hiszpan został pożegnany przez Roberta Lewandowskiego, szczere słowa

2022-11-04 21:58

Barcelona w ostatnim czasie przechodzi trudny okres. Podopieczni Xaviego nie awansowali do fazy pucharowej Ligi Mistrzów, przez co w tym sezonie powalczą tylko w Lidze Europy. Ponadto jeden z długoletnich filarów obrony - Gerard Pique - podjął decyzję o zakończeniu kariery. Robert Lewandowski, chociaż występował w jednej drużynie z Hiszpanem krótko, pożegnał szczerze kolegę z zespołu.

Robert Lewandowski po przyjściu do Barcelony od razu mógł liczyć na świetne traktowanie ze strony kibiców, a także kolegów z drużyny. Kapitan reprezentacji Polski, pomimo świetnych liczb, które notuje w "Blaugranie", nie może zaliczyć ostatniego czasu do najlepszego w karierze. Wszystko przez fakt, że w tym sezonie podopieczni Xaviego nie zagrają w prestiżowych rozgrywkach Ligi Mistrzów. Poza tym zasłużony obrońca - Gerard Pique - podzielił się szokującą informacją dotyczącej jego przyszłości na boisku. Hiszpan postanowił zakończyć karierę, a mecz z Almerią będzie jego ostatnim w barwach "Dumy Katalonii".

Gerard Pique podjął decyzję! Szokująca informacja stała się faktem, Lewandowski pożegnał kolegę z drużyny

Kapitan reprezentacji Polski, podczas rozmowy z "Barca TV", w samych ciepłych słowach wypowiedział się na temat Pique. - Gerard Pique jest nie tylko legendą klubu, ale też ikonicznym piłkarzem. Pamiętam, kiedy rywalizowaliśmy z sobą. Zawsze był trudnym przeciwnikiem. Jest genialnym zawodnikiem, który wygrał wszystko, ale też świetnym kolegą, który zawsze służył pomocą w szatni. Pomógł mi bardzo w moich pierwszych dniach w klubie. Czuję do niego wielki respekt. Wiem, że Barcelona znaczyła dla niego wszystko. To jeden z najlepszych piłkarzy w historiiszczerze przyznał Lewandowski.

Pique do Barcelony trafił w połowie 2008 roku, przeszedł wówczas z Manchesteru United, gdzie Sir Alex Ferguson nie dawał mu zbyt wielu szans na grę. W tym sezonie Hiszpan przeżywał ciężki okres, ponieważ został odsunięty od pierwszego składu przez słabą grę, a na boisku spędził 554 minuty.

Sonda
Czy Gerard Pique był jednym z najlepszych obrońców, jaki występował w FC Barcelona?
Mateusz Borek o Lewandowskim, Zielińskim i mundialu
Nasi Partnerzy polecają
Najnowsze