Leo Messi

i

Autor: AP PHOTO Leo Messi

Katalońskie media nie mają wątpliwości

Messi i Lewandowski w jednej drużynie?! To naprawdę może się wydarzyć!

2022-07-25 15:50

Nie ma wątpliwości, że ubiegłoroczne przejście Lionela Messiego z FC Barcelony do Paris Saint-Germain było jednym z najciekawszych ruchów transferowych ostatnich lat. Pomimo, że Argentyńczyk jest w Paryżu zaledwie od roku, katalońskie media już wieszczą jego powrót na Camp Nou. Do tego miałoby jednak rzekomo dojść dopiero latem przyszłego roku, gdy wygaśnie umowa „Atomowej Pchły” z dotychczasowym pracodawcą. Chcielibyście ponownie zobaczyć genialnego Argentyńczyka w bordowo-granatowej koszulce?

Powiedzieć, że przed rokiem Barcelona borykała się z poważnymi problemami finansowymi – to nic nie powiedzieć. Klub znajdował się wówczas na skraju bankructwa, a najlepszym przykładem na potwierdzenie tej tezy było rozstanie z Lionelem Messim. Kontrakt Argentyńczyka wygasał wraz z końcem czerwca 2021 roku, a obiec strony wypracowały nawet nowe porozumienie. „Blaugrana” z powodu licznych ograniczeń finansowych nie byłaby jednak w stanie zarejestrować swojej gwiazdy do rozgrywek, nieuniknione stało się zatem rozstanie. Argentyńczyk trafił ostatecznie do Paris Saint-Germain, z którym został w minionym sezonie mistrzem Francji.

Jan Tomaszewski ostro o transferze Lewandowskiego

Jak się jednak okazuje, być może 35-latek wciąż nie zapisał jeszcze ostatniego rozdziału w swojej przygodzie z katalońskim klubem. Tak przynajmniej twierdzą dziennikarze „Sportu”, którzy są przekonani, że powrót „Atomowej Pchły” na Camp Nou jest jak najbardziej możliwy! Decydująca ma być w tym przypadku rola Xaviego. Obecnego szkoleniowca „Blaugrany” łączą z Messim niezwykle serdeczne relacje, ponadto 42-latek uważa, że dzięki przyjściu Argentyńczyka klub mógłby powrócić do ścisłej europejskiej czołówki. Co więcej, podobno trener wystosował oficjalną prośbę do prezydenta Joana Laporty. Dotyczy ona zaangażowania się w próbę ponownego ściągnięcia Messiego.

Cała operacja miałaby rzekomo zostać przeprowadzona latem przyszłego roku, gdy wygasać będzie umowa 35-letniego obecnie zawodnika z Paris Saint-Germain. Pomimo zaawansowanego wieku wszyscy na Camp Nou zdają się wierzyć, że Argentyńczyk wciąż może grać na najwyższym światowym poziomie, pomagając klubowi wrócić na szczyt. Katalończycy będą musieli mieć się jednak na baczności, dotychczasowy pracodawca Messiego także liczy bowiem na przedłużenie przez niego umowy. Cała sytuacja najprawdopodobniej wyjaśni się najwcześniej za kilka miesięcy, piłkarz w dużej mierze skupia się bowiem na jak najlepszym przygotowaniu do zbliżającego się mundialu.

Sonda
Czy Leo Messi wróci do FC Barcelona?

Urodzony w Rosario Messi jest żywą legendą FC Barcelony. Argentyńczyk trafił na Camp Nou w 2000 roku i reprezentował barwy Barcelony przez 21 lat. W tym okresie rozegrał 776 meczów w pierwszej drużynie, strzelając 670 bramek i notując 302 asysty. Wraz z klubem odniósł szereg sukcesów m.in. 10 tytułów mistrza Hiszpanii oraz 4 wygrane Ligi Mistrzów. Indywidualnie także otrzymał szereg nagród m.in. 7 Złotych Piłek 20 tytułów króla strzelców różnego rodzaju rozgrywek.

Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Najnowsze