Mecz FC Barcelona - Real Madryt został przeniesiony z pierwotnego terminu. Wtedy El Clasico nie odbyło się, ponieważ w stolicy Katalonii trwały protesty po surowych wyrokach dla organizatorów referendum niepodległościowego. Na ulicach miasta dochodziło do krwawych starć z policją i rywalizacja odwiecznych rywali mogłaby nastroje tylko podsycić. Do pojedynku ostatecznie doszło w środę 18 grudnia. Katalończycy nie zapomnieli jednak o politycy. Tuż po rozpoczęciu spotkania przedstawili oprawę, poświęconą wymienionym wydarzeniom. Natomiast w 55. minucie kibice gospodarzy doprowadzili do przerwania meczu niecodziennym protestem. Fani z Katalonii wrzucili na boisko mnóstwo żółtych piłek. Na szczęście murawę szybko uprzątnięto i rywalizacja toczyła się dalej.
![Nieprawdopodobne EKSCESY podczas El Clasico. Przerwali mecz przez kibiców [WIDEO]](https://cdn.galleries.smcloud.net/t/galleries/gf-xTGY-N9gQ-Wg92_nieprawdopodobne-ekscesy-podczas-el-clasico-przerwali-mecz-przez-kibicow-wideo-664x442.jpg)
i
Nieprawdopodobne EKSCESY podczas El Clasico. Przerwali mecz przez kibiców [WIDEO]
El Clasico jak zawsze było ogromnym wydarzeniem. Spotkanie FC Barcelona - Real Madryt przyciągnęło na trybuny Camp Nou komplet widzów. Wielu z nich pojawiło się tego dnia na stadionie również po to, by wyrazić swoją dezaprobatę wobec spraw politycznych. Po niespełna godzinie gry fani gospodarzy przerwali spotkanie, wrzucając na boisko mnóstwo... piłek.