Robert Lewandowski

i

Autor: AP PHOTO Robert Lewandowski

Co z debiutem Lewego?

Zapadła decyzja w sprawie rejestracji Lewandowskiego! To koniec dywagacji, klamka zapadła!

2022-08-12 18:40

Długo trwała niepewność w sprawie występu Roberta Lewandowskiego w pierwszym ligowym meczu przeciwko Rayo Vallecano. Wszystko rozbijało się o brak rejestracji zawodnika, co wiązało się z problemami finansowymi FC Barcelona. Włodarze klubu uspokajali, że wszystko pójdzie zgodnie z planem i dopięli swego. W piątkowe popołudnie pojawiła się informacja, że Lewandowski jest uprawniony do gry.

Transfer Roberta Lewandowskiego z Bayernu Monachium do FC Barcelona to prawdopodobnie największe wydarzenie trwającego okienka transferowego. Po ośmiu latach spędzonych w Bawarii, Polak zdecydował się na nowe wyzwania, a lepszego miejsca niż Duma Katalonii nie mógł sobie wymarzyć. Kibice z Camp Nou niemal od razu pokochali napastnika.

Odchudzony Czesław Michniewicz zasuwa w klapkach i dźwiga wielką torbę. Wiemy co w niej ma! [ZDJĘCIA PAPARAZZI]

Lewandowski zarejestrowany! Czas na pierwszy ligowy mecz Polaka w Barcelonie

Widać było to w social mediach, na prezentacji oraz podczas pierwszego meczu Lewandowskiego na Camp Nou. W rywalizacji przeciwko Pumas Polak po raz pierwszy wpisał się na listę strzelców w barwach Barcelony. Fani z niecierpliwością czekają na kolejny występ napastnika, który najprawdopodobniej będzie miał miejsce już w najbliższą sobotę.

Lewandowski mógł trafić do angielskiego giganta? Miał być częścią wielkiej wymiany!

Sonda
Czy Robert Lewandowski odniesie sukcesy w Barcelonie?

Oczekiwanie mąciły jednak informacje o braku możliwości zarejestrowania przez Barcelonę nowych piłkarzy. Klub nie spełniał bowiem wymogów La Liga i aby uprawnić piłkarzy do gry w lidze hiszpańskiej, brakowało nawet kilkadziesiąt milionów euro. W piątek pojawił się komunikat o uruchomieniu kolejnej dźwigni finansowej opiewającej na 100 mln euro.

Jak wynika z licznych doniesień zagranicznych dziennikarzy, Barcelona w piątek dostała od La Liga zielone światło na rejestrację kilku zawodników. Między innymi Gerard Romero podał, że dwóch piłkarzy będzie musiało jeszcze poczekać, ale inni zostaną zarejestrowani. Tobi Altschaffl z gazety "Bild" napisał na Twitterze, że Lewandowski będzie mógł wystąpić w sobotnim spotkaniu.

Tyle Robert Lewandowski zarabia w Barcelonie. Nie jest najbogatszy!
Najnowsze