Autor: AP Photo Rayo Vallecano - FC Barcelona RELACJA NA ŻYWO. Wynik live meczu Barcelony w La Liga wtorek 27.08.2024

VAR bezlitosny, choć Lewy trafił

Rayo Vallecano - FC Barcelona: Zabrali Lewandowskiemu gola, ale Barcelona i tak zwycięska! ZAPIS RELACJI NA ŻYWO

2024-08-27 23:29

FC Barcelona zagrała dzisiaj z Rayo Vallecano na wyjeździe w 3. kolejce La Liga. Po dwóch pierwszych meczach zespół Roberta Lewandowskiego był na czele tabeli, a sam Polak z trzema golami prowadził w klasyfikacji strzelców. We wtorek też trafił do siatki gospodarzy, ale bramkę... zabrała mu powtórka VAR! Katalończycy zdołali jednak odnieść trzecie zwycięstwo z rzędu, choć bardzo szybko stracili gola. Po przerwie z nawiązką odrobili jednak straty! Poniżej - zapis relacji na żywo z meczu Rayo Vallecano - FC Barcelona.

Rayo Vallecano - FC Barcelona 1:2 (1:0)

Bramki: Unai Lopez (10) - Pedri (60), Dani Olmo (82)

Kartki: Isi Palazon, Abdul Mumin, Pathe Ciss - Marc Bernal

Rayo: Dani Cardenas - Ivan Balliu, Abdul Mumin, Florian Lejeune, Pacha Espino - Oscar Valentin (68. Pep Chavarria), Unai Lopez (56. Pathe Ciss) - Jorge De Frutos (65. Randy Nteka), Isi Palazon, Alvaro Garcia (56. Adrian Embarba) - Sergio Camello (65. Gerard Gumbau)

Barcelona: Marc-Andre Ter Stegen - Jules Kounde, Pau Cubarsi, Inigo Martinez, Gerard Martin (65. Alejandro Balde) - Marc Bernal, Pedri (90+1. Fermin Lopez) - Lamine Yamal (90+6. Pau Victor), Raphinha, Ferran Torres (46. Dani Olmo) - Robert Lewandowski

Na żywo

Rayo Vallecano - FC Barcelona

Witamy w relacji na żywo z meczu Rayo Vallecano - FC Barcelona! Początek meczu o godzinie 21:30.

Już za momencik pierwszy gwizdek w meczu 3. kolejki LaLigi pomiędzy Rayo Vallecano a Barceloną. Na takie jedenastki zdecydowali się trenerzy

4'

Sporo zamieszania w polu karnym Barcelony, sytuację wyjaśnia Kounde

5'

Pierwsza interwencja ter Stegena po centrze z prawej strony - piłka pewnie złapana przez Niemca.

6'

Pacha ładnie się włączył lewym skrzydłem w akcję gospodarzy. Cubarsi blokuje jednak dogranie. Róg dla Rayo.

7'

Groźnie!!! Doszedł do piłki na 15. metrze Alvaro, posłał płaski strzał. Ter Stegen jednak czujny.

10'

GOOOOOL dla gospodarzy!

10'

De Frutos uciekł prawym skrzydłem, a niepilnowany Unai Lopez z 14 metrów pakuje piłkę do siatki gości! Rayo prowadzi 1:0!

19'

Pierwsza okazja gości, ale strzał Martineza pada łupem Cardenasa.

23'

Dwukrotnie szukał partnerów w polu karnym Kounde, i dwukrotnie blokowano jego dogrania. W końcu Yamal odnalazł Torresa, ale strzał - wysoko ponad bramką

23'

Mocno rozczarowani są fani Barcy tym strzałem...

26'

A Rayo naciska. Znów rzut rożny

27'

Zaiskrzyło między Ter Stegenem i Pachą Espino, gdy Niemiec wyjął piłkę spod szarżującego rywala, a potem został przez niego kopnięty w piszczel

30'

Gorrrrrąco na murawie, więc sędzia zarządza chwilę przerwy na łyk czegoś chłodnego

35'

Ależ slalom urządził sobie Raphinha wśród rywali. Ale skończyło się tylko rzutem rożnym dla Barcy, a po nim - bez zagrożenia dla Cardenasa

37'

Za to teraz Yamal sprawdził golkipera gospodarzy strzałem z dystansu. Czujność Cardenasa - wzorowa

40'

Warto przypomnieć, że Rayo Vallecano ma jeszcze w zanadrzu całkiem świeżutką "tajną broń"

41'

Jules Kounde wymienił się uprzejmościami z Abdulem Muminem poza linią boczną. Na razie bez konsekwencji kartkowych

43'

A Pacha Espino swoje: znów zdenerwował Ter Stegena. Tym razem sportowo: strzałem z 16 metrów, na szczęście dla Niemca - prosto w jego ręce

45'

Cztery minuty doliczone do 1. połowy

45+2'

Cierpi mocno Robert Lewandowski, bo Isi Palazon nie przebierał w środkach, choć starli się na środku boiska. Żółta kartka dla zawodnika gospodarzy

45+4'

1. połowa za nami: gospodarze bliżej trzech punktów, prowadzą 1:0

przerwa

Dobre nastroje wśród gospodarzy...

przerwa

Dani Olmo na rozgrzewce!

46'

Danil Olmo zastępuje Ferrana Torresa

46'

No to gramy! A jakby ktoś zapomniał, Rayo prowadzi 1:0 po takiej  oto akcji z 10. minuty

48'

Poklepali Kounde z Yamalem, ale strzał Francuza w ostatniej chwili zablokowany

50'

NIE-PRAW-DO-PO-DO-BNE!

50'

Raphinha posłał genialną piłkę wzdłuż bramki, ale Lewy nie trafił w nią wślizgiem, choć miał do siatki 2 metry!

53'

Raphinha z rzutu wolnego myli się może o pół metra...

54'

A teraz Lewandowski! Z 14 metrów, ale obok nogi obrońcy, i obok słupka!

56'

Dwie zmiany w zespole gospodarzy: Unai Lopez zastąpiony przez Pathe Cissa, a Adrian Embarba zmienia Alvaro Garcię

58'

POPRZECZKA!!!! Dani Olmo przymierzył z 30 metrów, ciut za wysoko!

60'

GOOOOOL!!! Mamy wyrównanie!

60'

Ładna kombinacja dwójkowa Raphinhy z Pedrim kończy się pewnym strzałem tego drugiego tuż przy słupku. Jest 1:1!

63'

Barcelona wciąż naciska, a wy zobaczcie gola na 1:1

65'

Jorge De Frutos zastąpiony przez Randy'ego Ntekę w zespole gospodarzy

65'

Gerard Gumbau zastąpił Sergio Camello w ekipie Rayo

65'

Jest i zmiana u gości: Gerard Martín zastąpiony przez Alejandro Balde

67'

Kontuzjowany Oscar Valentin opuszcza murawę, zmienia go Pep Chavarria

71'

LEEEEEEEEEWYYYYYY!!!!

71'

Robert Lewandowski pakuje piłkę w długi róg bramki gospodarzy!

72'

Ale trwa jeszcze sprawdzanie, czy wcześniej Kounde nie faulował rywala. Arbiter skorzysta z VAR-u

73'

A jednak! Francuz nadepnął stopę Chavarrii! Faul dla Rayo, gol anulowany!

75'

Kwadrans do końca regulaminowego czasu gry, pora na łyk wody dla ochłody dla obu ekip

81'

Pau Cubarsi główkuje w kierunku bramki gospodarzy, ale jest skuteczna interwencja obrońcy

82'

A TERAZ JUŻ NIE!!! GOOOOOOOL DLA BARCELONY!

82'

Dani Olmo technicznym strzałem w długi róg daje Katalończykom prowadzenie!

87'

Takich trzech, jak ich dwóch, to nie ma ani jednego - chciałoby się powiedzieć

88'

Mocno kontrowersyjna sytuacja: Abdul Mumin na czworakach chronił piłkę przed Danim Olmo. Czy tam nie było dotknięcia futbolówki ręką?!

90'

Dziesięć minut dłużej potrwa ten mecz!

90+1'

Na te doliczone 10 minut wchodzi na boisko Fermin Lopez, zmieniając Pedriego

90+4'

Żółta kartka dla Marca Bernala

90+6'

Pau Victor zastępuje Lamine'a Yamala

90+8'

Marc Bernal końcówkę meczu ogląda zza linii, wsparty na ramionach masażystów

90+10'

Dwa rzuty rożne dla gospodarzy, przy których w ich polu karnym pojawił się nawet Cardenas. Nie miał jednak szans na oddanie strzału, a kontra omal nie skończyła się trzecim golem dla Barcy!

90+12'

Ostatni gwizdek! Barcelona po raz trzeci wygrywa 2:1 i zachowuje fotel lidera!

FC Barcelona po dwóch kolejkach La Liga prowadziła w tabeli z kompletem punktów po zwycięstwach 2:1 z Valencią i Athletikiem Bilbao. W obu tych meczach bohaterem był Robert Lewandowski - w pierwszej kolejce na wyjeździe w Walencji ustrzelił dublet, a w następnym ligowym spotkaniu zdobył bramkę na wagę wygranej. Polak znakomicie rozpoczął nowy sezon i szybko objął prowadzenie w klasyfikacji strzelców, które może powiększyć już we wtorek. W trzeciej kolejce ligi hiszpańskiej Barcelona zagra na wyjeździe z Rayo Vallecano i powalczy o kolejne trzy punkty. Bardzo możliwe, że właśnie w tym meczu zadebiutuje głośny nowy nabytek Rayo - Kolumbijczyk James Rodriguez. Bohater pamiętnego mundialu z 2014 roku w ostatnich dniach podpisał kontrakt z tym klubem, a 27 sierpnia będzie mógł zadebiutować w nowych barwach przeciwko Barcelonie. Indywidualny pojedynek Jamesa z Lewandowskim z pewnością byłby jedną z ozdób tego meczu La Liga. Pierwszy gwizdek sędziego zaplanowano na godzinę 21:30.