Robert Lewandowski

i

Autor: AP PHOTO Robert Lewandowski

Ważny moment

Robert Lewandowski może odetchnąć z ulgą. Nerwowe oczekiwanie dobiegło końca, pojawiła się radosna nowina

2023-05-13 14:11

Robert Lewandowski może mieć mieszane uczucia po transferze do FC Barcelony. Z jednej strony z nowym klubem niemal na pewno wywalczy mistrzostwo Hiszpanii i zmierza po koronę króla strzelców, z drugiej jednak zdecydowanie zawiódł w europejskich pucharach, a "Blaugrana" wpadła w poważne tarapaty. Przez długi czas niepewna była przyszłość Barcelony w europejskich pucharach, jednak Lewandowski może odetchnąć z ulgą. UEFA miała podjąć pozytywną dla klubu Polaka decyzję.

Barcelona od dłuższego czasu zmaga się z problemami finansowymi i na wszelkie sposoby stara się funkcjonować w trudnych realiach. W nich udało się dopiąć latem kilka hitowych transferów, z których najgłośniejszym było przyjście Roberta Lewandowskiego. To nie zamknęło jednak kłopotów klubu. Ostatnio Barca miała formalną przeprawę z zarejestrowaniem Gaviego, ale jeszcze głośniejszą sprawą jest sprawa Negreiry. Były wiceprezes hiszpańskiego komitetu sędziowskiego miał otrzymywać od działaczy Barcelony pieniądze, w zamian za co przygotowywał raporty na temat tamtejszych arbitrów. Sprawą zajmuje się już sąd, a nad "Blaugraną" wisiało widmo wykluczenia z europejskich pucharów. Na razie tak się jednak nie stanie, o czym poinformowały hiszpańskie media.

Robert Lewandowski może odetchnąć z ulgą

Barcelona już w tę niedzielę może zapewnić sobie mistrzostwo Hiszpanii. Wystarczy jej wygrana z Espanyolem lub strata punktów Atletico i Realu Madryt. Od kilku kolejek podopieczni Xaviego są pewni gry w Lidze Mistrzów, ale w związku z aferą Negreiry kibice nerwowo oczekiwali na decyzję UEFA. Ta miała nadejść, ponieważ zdaniem "Mundo Deportivo" Barca otrzymała od europejskiej federacji licencję na grę w LM w przyszłym sezonie. Jednogłośnie uznano tak podczas zebrania Komisji Pierwszej Instancji ds. Licencji UEFA. Łącznie pozwolenie przyznano 18 z 20 drużyn La Liga.

Nie oznacza to jednak końca problemów. Hiszpańscy dziennikarze dodali, że wciąż trwa śledztwo związane ze sprawą Negreiry, a licencja może zostać w każdej chwili cofnięta. Między innymi dlatego prezydent Barcelony - Joan Laporta - odbył ostatnio spotkanie z prezydentem UEFA, Aleksandrem Ceferinem. Miał na nim prosić o niepodejmowanie pochopnych decyzji, gdy kontrowersyjna sprawa jest rozpatrywana przez sąd. Wydaje się, że działania Laporty przyniosły skutek, ale Barca wciąż nie może być pewna szczęśliwego zakończenia.

Sonda
Czy Robert Lewandowski odejdzie z FC Barcelona po sezonie 2022/23?
Najnowsze