Robert Lewandowski, Joan Laportaa

Autor: Instagram / _rl9 Robert Lewandowski, Joan Laportaa

Polak z debiutanckim trafieniem w barwach Barcelony

Tak świat zareagował na gola Lewandowskiego. Komplementy sypią się jak z rękawa, prawdziwy szał

2022-08-07 20:51

Na ten moment wszyscy fani Roberta Lewandowskiego wyczekiwali z ogromnym napięciem. Ale nareszcie – stało się! Robert Lewandowski zdobył swoją premierową bramkę w barwach Barcelony. Kapitan reprezentacji Polski trafił do siatki już w trzeciej minucie meczu o Puchar Gampera przeciwko meksykańskiemu UNAM Pumas. Snajper „Blaugrany” zachował ogromny spokój, a po debiutanckiej bramce w jego kierunku posypały się zasłużone komplementy.

Przed rozpoczęciem meczu przeciwko meksykańskiemu UNAM Pumas kibice Barcelony mogli mieć pewne obawy względem postawy Roberta Lewandowskiego. Polski snajper od momentu przenosin z Bayernu Monachium wciąż nie potrafił bowiem znaleźć drogi do siatki rywali. Na tydzień przed rozpoczęciem rozgrywek ligowych „Lewy” przełamał się jednak w wielkim stylu! Nie minęły bowiem trzy minuty spotkania o Puchar Gampera, a 34-latek z wielkim spokojem umieścił piłkę w siatce. Mało tego, jeszcze przed upływem 20. minuty kapitan reprezentacji Polski popisał się dwiema wspaniałymi asystami, w obu przypadkach egzekutorem okazywał się Pedri.

Nic dziwnego, że po debiutanckiej bramce Lewandowskiego w barwach „Blaugrany” fanów i dziennikarzy z całego świata ogarnął prawdziwy szał. „Lewy, oddam pierogi za Twoją koszulkę” – napisał żartobliwie jeden z użytkowników Twittera. Szymon Janczyk z Weszło zwrócił natomiast uwagę na to, jak szybko 34-letni snajper zjednał sobie fanów swojego nowego klubu. „Trybuny skandują "Lewy". 245 sekund - gol i asysta w debiucie na Camp Nou. Robert Lewandowski jest wielki, piękne doświadczenie” – napisał. Warto nadmienić, że po niespełna 30 minutach spotkania „Duma Katalonii” gromi UNAM Pumas już 4:0.