Karim Benzema i Sami Khedira, Real Madryt

Autor: East News

Valencia - Real 1:1. Zwycięski remis Realu. "Królewscy" kończyli w dziewięciu, ale awansowali do półfinału

2013-01-24 0:43

Real Madryt zremisował w rewanżowym meczu 1/4 finału Pucharu Króla z Valencią 1:1 i awansował do następnej rundy rozgrywek (wynik 3:1 w dwumeczu). „Królewscy” kończyli spotkanie bez kontuzjowanego w pierwszej połowie Ikera Casillasa oraz ukaranych czerwonymi kartkami Fabio Coentrao i Angela Di Marii.

Tuż przed końcem pierwszej połowy wynik zawodów otworzył Francuz Karim Benzema, a asystował mu Xabi Alonso. Gospodarze odpowiedzieli na to trafienie po przerwie. W 52. minucie do wyrównania doprowadził po strzale z rzutu wolnego Tino Costa, choć przy tej bramce duży udział miał także fatalnie interweniujący Adan, który zastąpił wcześniej na placy gry kontuzjowanego Casillasa.

Warto także podkreślić, że goście mecz kończyli w dziewiątkę po tym, jak czerwone kartki obejrzeli w 51. minucie Coentrao (dwie żółte - jedna za faul, druga za zagranie ręką) i w 88. Di Maria (bezpośrednia czerwona kartka za faul bez piłki).

Podopieczni Jose Mourinho w półfinale zmierzą się ze zwycięzcą pary Barcelona - Malaga. W pierwszym meczu pomiędzy tymi zespołami na Camp Nou padł rezultat 2:2. Rewanż w czwartek na Estadio La Rosaleda w Maladze