Autor: CyfraSport Michał Matys

Afera alkoholowa

Afera alkoholowa w reprezentacji Polski! Selekcjoner wyrzucił dwóch piłkarzy. Rzecznik PZPN komentuje

2022-09-28 17:15

Takich rzeczy się nie spodziewaliśmy. Biało-czerwoni mieli powody do świętowania - po kolejnych zwycięstwach zajęli trzecie miejsce w Pucharze Syrenki. Rzecznik PZPN potwierdził, że doszło do afery alkoholowej, po której dwóch nieletnich piłkarzy kadry do lat 17 zostało wyrzuconych ze zgrupowania z powodów dyscyplinarnych. Informacje ujawnił portal Meczyki.pl!

Szokujące sceny na zgrupowaniu reprezentacji Polski do lat 17. Młodzi kadrowicze zapomnieli o profesjonalnym podejściu i o traktowaniu swoich obowiązków poważnie. Dwóch 16-latków zostało wyrzuconych z reprezentacji Polski za spożywanie alkoholu podczas zgrupowania. Michał Matys z Akademii Zagłębia Lubin i Mikołaj Turduj z Akademii Lecha Poznań zostali wyrzuceni po tym, jak znaleziono butelki po alkoholu. Sytuacja została potwierdzona przez rzecznika PZPN.

Tak źle u Arkadiusza Milika nie było od lat! Te liczby mówią same za siebie, bezlitosne wyliczenia

Afera alkoholowa w reprezentacji. 16-latkowie wyrzuceni z kadry

Obaj piłkarze pojawili się w kadrze na Pucharze Syrenki. Matys zagrał 90 minut w meczu z Uzbekistanem, z kolei Tudruj wszedł na boisko w drugiej połowie i zagrał niespełna 40 minut. Dodatkowo należy pamiętać, że zawodnicy są niepełnoletni. To potęguje skandal związany z piciem alkoholu.

- Potwierdzam fakt, że obaj piłkarze zostali karnie usunięci z ostatniego zgrupowania. O incydencie zostały powiadomione ich kluby - potwierdził te doniesienia "Interii" rzecznik PZPN-u Jakub Kwiatkowski.

Skandal w młodzieżówce. Jak Polacy poradzili sobie w Pucharze Syrenki?

Reprezentacja Polski zajęła trzecie miejsce w Pucharze Syrenki. Nasza kadra w pierwszym spotkaniu pokonała Uzbekistan 5:2. Kolejny mecz z Portugalią zakończył się porażką 0:2. W meczu o trzecie miejsce Biało-czerwoni roznieśli rywali z Anglii - 5:0.

Artur Boruc ściągnął spodnie i pokazał jak siedzi na sedesie. Takiego zdjęcia nikt się nie spodziewał, mówi o przygodzie

QUIZ. Rozpoznasz polskie gwiazdy sportu bez twarzy?