Arkadiusz Milik

i

Autor: Cyfra Sport Arkadiusz Milik

kolejny cios dla milika

Tak źle u Arkadiusza Milika nie było od lat! Te liczby mówią same za siebie, bezlitosne wyliczenia

2022-09-27 16:31

Od kiedy Arkadiusz Milik zamienił Marsylię na Juventus, napastnik reprezentacji Polski prezentuje się na murawie o wiele lepiej, co przełożyło się już na trzy bramki od początku tego sezonu. Niestety, to nie wystarczyło, aby 28-latek utrzymał swoją wartość rynkową, która diametralnie spadła, niemalże o połowę! Tak źle u Milika pod tym względem nie było od lat.

Odkąd Arkadiusz Milik przestał być jedną z czołowych postaci Napoli, liczby polskiego napastnika zaczęły mocno lecieć w dół. Nie chodzi tu jednak tylko o ilość bramek i asyst wypracowanych w kolejnych meczach, ale również wartość rynkową. Ta najlepsza była u Arkadiusza Milika w styczniu 2021, kiedy przenosił się z południa Włoch do Marsylii i wynosiła 22 mln euro według Transfermarkt.de. Od tamtej pory jest już tylko gorzej, a w przeciągu niecałych dwóch lat, jego wartość spadła o ponad połowę. Właśnie poznaliśmy najnowsze wyliczenia. 

Ogromny zjazd wartości Arkadiusza Milika. Tak źle nie było już od lat, bezlitosna weryfikacja

Jeszcze w sierpniu, kiedy Arkadiusz Milik przechodził na wypożyczenie do Juventusu, przy nazwisku polskiego napastnika widniała wartość oceniana na 16 mln euro. Teraz, po najnowszej aktualizacji, Arkadiusz Milik wyceniany jest przez portal Transfermarkt.de na zaledwie... 10 mln euro. Ostatnim razem Polak mógł pochwalić się taką wartością na przełomie 2015 i 2016 roku. Kiedy sześć lat temu zamieniał Ajax na Napoli był już warty 12 mln euro. 

Sonda
Czy przejście do Juventusu to dobra decyzja Arkadiusza Milika?
Jan Tomaszewski grzmi po porażce Polaków: Krew mnie zalewa
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Najnowsze