Albańczycy nie odpuszczają. Kuriozalnych oskarżeń wobec Polaków ciąg dalszy

2021-10-18 18:44
Polska-Albania: TO leciało w polskich piłkarzy! Aż boli od samego patrzenia!
Autor: PAP/EPA/Malton Dibra

Nie cichną echa skandalu, do jakiego doszło w meczu Albania – Polska w ramach eliminacji mistrzostw świata 2022. Polscy piłkarze zostali w trakcie spotkania obrzuceni przez albańskich fanów niebezpiecznymi przedmiotami m.in. telefonami czy butelkami z wodą. Tamtejsza federacja stara się jednak obarczyć winą za te zachowania… polskich fanów. Dopytany o całą sytuację rzecznik albańskiej federacji podtrzymuje jej stanowisko.

Przypomnijmy, że we wtorek 12 października reprezentacja Polski pokonała Albanią 1:0 na stadionie w Tiranie. W trakcie spotkania doszło jednak do kilku groźnych incydentów – z trybun w kierunku polskich piłkarzy leciały butelki z wodą i inne przedmioty, które mogły wyrządzić Biało-Czerwonym krzywdę. Najgorzej było w 77. minucie spotkania, gdy Karol Świderski zdobył bramkę i zaczął celebrować ją z resztą drużyny. Wtedy Polacy zostali zarzuceni gradem przedmiotów lecących z dużą siłą z trybun. Sędzia zarządził przerwę i zaprosił zawodników do szatni. Gdy sytuacja uspokoiła się, mecz dokończono, jednak już teraz wiadomo, że Albania może ponieść konsekwencje, bowiem cała sprawa została odnotowana w raporcie delegata FIFA i organizacja ta rozpoczęła badania nad tą sytuacją. Okazuje się jednak, że Albański Związek Piłki Nożnej winę chcę zrzucić na polskich fanów i w swojej wizji wydarzeń z Tirany idzie w zaparte.

Legia Warszawa podjęła decyzję w sprawie Czesława Michniewicza. Padły ważne słowa, zero wątpliwości

Zobacz, jak oceniliśmy polskich piłkarzy po meczu z Albanią. Kliknij w galerię poniżej

Rzecznik albańskiej federacji zdziwiony pytaniem dziennikarzy WP

W oświadczeniu albańskiej federacji znalazło się kilka interesujących fragmentów, jednak najwięcej emocji wywołał ten, w którym jej przedstawiciele stwierdzają, że za zachowanie albańskich kibiców odpowiedzialni są… polscy fani, którzy mieli sprowokować ich swoim zachowaniem. - Wtorkowe wydarzenia są wynikiem ciągłej prowokacji i bardzo agresywnego zachowania polskich kibiców. Polscy kibice są znani z takich zachowań i od wielu dni osoby zaangażowane w mecz dokładały wszelkich starań, by zapobiec poważniejszym wydarzeniom – czytamy.

Wyśmiewali go i „wyrzucali” z klubu. Teraz Wojciech Szczęsny pokazał klasę i wrócił do łask

Portal WP SportoweFakty postanowił zapytać o co dokładnie oskarżani są Polacy. Rzecznik albańskiej federacji Fatjon Kodra był zaskoczony ich pytaniem i stwierdził, że materiały wideo dobitnie pokazują prowokacje ze strony polskich kibiców. – Z mojego punktu widzenia oświadczenie w pełni wyjaśnia nasze stanowisko. Zdjęcia i materiały wideo dobitnie pokazują, że polscy kibice rzucali przedmiotami w nasze sektory – odpowiedział Kodra portalowi WP SportoweFakty.

Raport delegata co prawda odnotowuje kilka przypadków, gdy polscy kibice rzucali butelkami w sektory gospodarzy. Podkreślmy – kilka, więc skala tych wydarzeń jest nieporównywalnie mniejsza i mniej niebezpieczna, niż zachowanie Albańczyków względem polskich piłkarzy.

Sonda
Czy Albania powinna zostać ukarana walkowerem za mecz z Polską?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze