Arkadiusz Milik

i

Autor: Cyfra Sport Arkadiusz Milik

Arkadiusz Milik stanął przed wielką szansą! To może odmienić karierę reprezentanta Polski

2021-05-15 12:28

Po przejściu do Olympique Marsylia z Napoli, Arkadiusz Milik radzi sobie całkiem nieźle, próbując odbudować swoją formę na francuskich boiskach. Przyszłość napastnik reprezentacji Polski w dużej mierze może zależeć nie tylko od tego, jak sprawuje się w barwach OM, ale również od tego, jak zaprezentuje się na nadchodzących mistrzostwach Europy. Jak się okazuje, przed Milikiem pojawiła się ogromna szansa, ponieważ z walki o pierwszy skład wyleciał Krzysztof Piątek, którego czekają 3-4 miesiące przerwy.

Pierwszą część sezonu 2020/21 Arkadiusz Milik niestety przesiedział na trybunach Napoli po tym, jak nie doszedł do porozumienia z władzami klubu w sprawie nowego kontraktu. Od zimy jednak, napastnik polskiej kadry reprezentuje barwy Olimpique Marsylia i na francuskich boiskach walczy o odbudowę formy oraz powołanie na nadchodzące mistrzostwa Europy. Trener Paulo Sousa w poniedziałek 17 maja ogłosi szeroką kadrę zawodników, którzy udadzą się do Opalenicy, gdzie rozpoczną przygotowania do Euro 2021. Przed Arkadiuszem Milikiem pojawiła się ogromna szansa na powołanie oraz walkę o pierwszy skład Biało-czerwonych po tym, jak poważnej kontuzji doznać Krzysztof Piątek, o czym szerzej pisaliśmy TUTAJ. Uraz wykluczył napastnika Herthy Berlin z wyjazdu na mistrzostwa Europy, co jednocześnie otworzyło furtkę dla Arkadiusza Milika. 

Milik zyska na kontuzji Piątka?

Przyszłość napastnika reprezentacji Polski wciąż jest nieznana i to, gdzie trafi po zakończeniu obecnego sezonu może w dużej mierze zależeć od tego, jak zaprezentuje się właśnie na Euro 2021, na które zwrócone będą oczy wielu kibiców, trenerów oraz dyrektorów sportowych poszczególnych klubów. Kontuzja, a co za tym idzie absencja Krzysztofa Piątka na mistrzostwach Europy może sprawić, że to właśnie Milik otrzyma więcej szans do gry oraz więcej minut, a to z kolei może przełożyć się na wyniki, jakie osiągnie na murawie. W tym sezonie Arkadiusz Milik wyszedł na murawę w 14. meczach w barwach OM, w czasie których strzelił 6 bramek i zanotował jedną asystę. 

Erling Haaland niespodziewanie przerwał wywiad Łukasza Piszczka. To, co powiedział o Polaku chwyta za serce

Jan Tomaszewski wspomina GERDA MUELLERA: Był moim KATEM, ale Lewandowski jest lepszy
Sonda
Czy Euro 2021 powinno odbyć się w jednym kraju?
Najnowsze