Patrycja Tuchlińska i Józef Wojciechowski

i

Autor: CyfraSport Patrycja Tuchlińska i Józef Wojciechowski

Będzie TRZECI kandydat na prezesa PZPN?! Kibice doskonale go znają, barwna postać

2021-06-28 16:34

Już w połowie sierpnia w Polskim Związku Piłki Nożnej dojdzie do bardzo istotnej zmiany. Po dziewięciu latach z funkcją prezesa tej organizacji pożegna się Zbigniew Boniek. Ale kto go zastąpi? To pytanie pozostaje otwarte. Tym bardziej, że pojedynek o stanowisko mogą stoczyć nie dwaj kandydaci, jak się początkowo wydawało, ale trzej. Kto okazałby się tym ostatnim? Kibice doskonale go znają.

Zbigniew Boniek powinien zakończyć swoją pracę w roli sternika polskiej piłki już w ubiegłym roku, ale na przeszkodzie stanęła pandemia koronawirusa. Wszystko zostało odwleczone o rok. Teraz jednak nie ma już żadnych innych okoliczności. W połowie sierpnia delegaci wybiorą nowego szefa Polskiego Związku Piłki Nożnej, który podejmie się misji sterowania organizacją przez cztery najbliższe lata. Do tej pory swoją chęć zgarnięcia tej funkcji wyrazili Marek Koźmiński oraz Cezary Kulesza.

Finalistki konkursu Super Miss Euro - zobacz ZDJĘCIA!

Według "Przeglądu Sportowego", wkrótce może jednak dołączyć im nowy kontrkandydat. Mowa o... Józefie Wojciechowskim. Jeden z najbogatszych Polaków jest doskonale znany kibicom piłkarskim z lat 2006-2012, kiedy dowodził Polonią Warszawa. Jego barwny styl bycia i zarządzanie klubem odbijały się szerokim echem w całym kraju. Informacji wiarygodności dodaje fakt, że w przeszłości sam Wojciechowski w swoich wypowiedziach nie wykluczał, że spróbuje sięgnąć po władzę w polskiej piłce.

Zobacz też: Cristiano Ronaldo znów to zrobił! Kibice są WŚCIEKLI, takie zachowanie nie przystoi kapitanowi

- Jestem w kontakcie z osobami, które cały czas mnie namawiają, żebym w najbliższych wyborach zaistniał. Na razie jestem na "nie". Ale jak powiedziałem - nigdy nie mów nigdy - mówił Wojciechowski w marcu tego roku w rozmowie z "Interią".

Jeżeli plany miały by wejść w życie, to z pewnością musiałoby dojść do tego już niedługo. Czasu do walki o głosy poszczególnych delegatów jest coraz mniej, a konkurencja znaczna.

EURO 2020: Szwecja 3-2 Polska. Kulisy spotkania l Futbologia
Nasi Partnerzy polecają
Najnowsze