Fernando Santos

i

Autor: Cyfra Sport Fernando Santos

Ostre słowa

Brutalne podsumowanie pracy Fernando Santosa. Grzegorz Lato nawet nie chciał się z tym kryć, bezlitosna ocena legendy

2023-08-08 17:08

Powoli zbliżają się kolejne mecze reprezentacji Polski. Biało-czerwoni za kilka tygodni będą musieli udowodnić, że stać ich na zdecydowanie więcej niż w meczach z Mołdawią, czy Czechami, w których doznali bolesnych porażek. Po "wiosennej kampanii" kadry mocno obrywa się Fernando Santosowi. Kolejną osobą wypowiadającą się w negatywny sposób o Portugalczyku jest Grzegorz Lato.

Dwie porażki, jedno zwycięstwo, zaledwie trzy punkty na koncie. To dorobek reprezentacji Polski po początkowej fazie eliminacji do mistrzostw Europy. Jest on zdecydowanie gorszy niż się spodziewano, bo nikt nie zakładał porażki przede wszystkim z Mołdawią. Przegrana w Kiszyniowie była największą klęską biało-czerwonych w ostatnich latach i mówi się o niej do tej pory. Krytyka spadła również na Fernando Santosa.

Lato dosadnie o kadrze pod wodzą Santosa. Nie gryzł się w język

Wielu ekspertów uważa, że zatrudnienie doświadczonego, portugalskiego szkoleniowca nie daje żadnych efektów. Pojawiają się również zarzuty, że Santos nie dba o piłkarzy z polskiej ligi. W takim kontekście w rozmowie z Polsatem Sport wypowiedział się również Grzegorz Lato. - Fernando Santos nie szuka w naszej lidze, tylko powołuje tych, którzy grają za granicą. Problem w tym, że część z nich siedzi na ławie, albo grywa końcówki, pełni trzecioplanową rolę - zauważył były prezes PZPN.

To Fernando Santos powiedział o polskich piłkarzach. Kulesza zdradził treść prywatnej rozmowy. Portugalczyk mocno narzekał

Lato dosadnie ocenił ostatnie poczynania kadry. - Ja jestem kibicem reprezentacji Polski na dobre i złe. Na pewno na razie nie da się powiedzieć, że mamy super reprezentację. Bądźmy uczciwi, nie możemy zakłamywać rzeczywistości - zauważył legendarny piłkarz reprezentacji Polski.

Sonda
Czy Fernando Santos nadal powinien być selekcjonerem reprezentacji Polski?
Najnowsze