Cezary Kulesza

i

Autor: Cyfrasport Cezary Kulesza

Kadra TIME

Cezary Kulesza zdecydował, kto będzie selekcjonerem. To jego nazwisko ma ogłosić na konferencji prasowej

2023-09-19 18:56

Już w środę w samo południe oficjalnie dowiemy się, kto zastąpi Fernando Santosa na stanowisku selekcjonera reprezentacji Polski. W finałowej rywalizacji ma być dwóch kandydatów: Michał Probierz i Marek Papszun. Portal weszlo.com donosi, że to ten pierwszy zostanie ogłoszony nowym szefem polskiej kadry.

Choć wymieniało się również wśród kandydatów Macieja Skorżę i Adama Nawałkę, to jednak głównymi konkurentami w wyścigu o posadę selekcjonera byli (są) Probierz i Papszun. Za Probierzem przemawia długoletnia znajomość z prezesem PZPN Cezarym Kuleszą. Ten zatrudniał go dwukrotnie w roli trenera Jagiellonii Białystok, której przez wiele lat szefował. W ostatnich miesiącach powierzył Probierzowi "zaplecze" polskiej reprezentacji, czyli młodzieżówkę do lat 21.

ZOBACZ: To w tym miejscu zapadnie decyzja o wyborze selekcjonera. Baronowie już się zjeżdżają, za chwilę gorące dyskusje

Serwis weszlo.com informuje, że Kulesza od pewnego czasu starał się sprawdzić, czy kibice są gotowi na Probierza jako selekcjonera pierwszej reprezentacji. Jego zdaniem, to Probierz ma być gwarantem krótkoterminowego sukcesu, czyli awansu do przyszłorocznych mistrzostw Europy w Niemczech. Sytuacja Biało-Czerwonych nie jest dobra i niemal przesądzona jest walka o awans na Euro przez marcowe baraże.

Czy Probierz faktycznie zostanie selekcjonerem? Będziemy mieli jasność w środę o godzinie 12.00. Wtedy w hotelu Double Tree by Hilton prezes Kulesza oficjalnie potwierdzi powyższe informacje.

ZOBACZ: Niebywałe, co zrobił rywalowi trener Legii podczas meczu. Kosta Runjaić rozpalił tym internet

Futbologia Extra, odc. 7
Najnowsze